Mobilā versija
+4.6°C
Elīna, Drosma, Drosmis
Ceturtdiena, 19. oktobris, 2017
2. decembris, 2016
Drukāt

Nosaukti Latvijas Gada balvas sportā kandidāti

Foto - Gints Ivuškāns.Foto - Gints Ivuškāns.

Latvijas Gada balvas sportā žūrija nosaukusi pretendentus uz balvu desmit nominācijās, kā arī balvas par Mūža ieguldījumu sportā ieguvēju. To 22. decembrī saņems modernās pieccīņas pamatlicējs Latvijā un treneris Ainars Eglons Leja.

Labākais Latvijas sportists:

Mairis Briedis (bokss) – kļuvis par obligāto pretendentu uz pasaules čempiona jostu WBC versijā smagajā svarā (svarā līdz 90,7 kilogramiem);

Martins Dukurs (skeletons) – izcīnītas 1. vietas pasaules (4. reizi) un Eiropas čempionātā (7. reizi), kā arī jau septīto sezonu pēc kārtas ir līderis Pasaules kausa kopvērtējumā;

Tomass Dukurs (skeletons) – 1. vieta Eiropas čempionātā dalīta ar brāli Martinu, 6. vieta Pasaules čempionātā, četras reizes uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmos un 3. vieta Pasaules kausa kopvērtējumā;

Oskars Melbārdis (bobslejs) – Latvijas bobsleja izlases labākais pilots, 2016. gada Pasaules čempionāta zelta medaļas ieguvējs četriniekā (ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu). 2015./16.g. Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā 4. vieta ar divnieku ekipāžu un 15. vieta ar četrinieku;

Kristaps Porziņģis (basketbols) – pirmajā sezonā viens no NBA kluba līderiem Ņujorkā, sezonas otrs labākais debitants visā līgā, vairākkārtējs mēneša labākā debitanta balvas ieguvējs;

Aleksejs Rumjancevs (smaiļošana-200m) – izcīnīta 3. vieta Eiropas čempionātā un augstā 5. vieta olimpiskajās spēlēs.

Labākā Latvijas sportiste:

Anastasija Grigorjeva (brīvā cīņa) – izcīnīts ceturtais Eiropas čempiones tituls un 8. vieta olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro;

Laura Ikauniece-Admidiņa (vieglatlētika-daudzcīņa) –  izcīnīta augstā 4. vieta olimpiskajās spēlēs un sezonas sākumā labots Latvijas rekords;

Rebeka Koha (svarcelšana-svara kategorija līdz 53kg) – izcīnīta augstā 4. vieta olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro, 3. vieta Eiropas čempionātā;

Madara Palameika (vieglatlētika-šķēps) – sezonā izcīnīta 1. vieta IAAF Dimanta līgas kopvērtējumā un 10. vieta olimpiskajās spēlēs;

Anastasija Sevastova (teniss) – spēlēja ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā, debitēja pasaules TOP30.

Labākais Latvijas tehnisko sporta veidu sportists/e:

Jānis Baumanis (rallijkross) – savā pirmajā pilnajā sezonā pasaules elitē TOP10 kopvērtējumā (oktobra sākums), 4. vieta Katalonijas posmā;

Pauls Jonass (motokross) – MX-2 kopvērtējuma ieskaitē ierindojās 5. vietā;

Ralfs Sirmacis (rallijs) –  uzvarējis trijos no pieciem rallijiem. Kopvērtējuma 3. vieta.

Labākais Latvijas treneris:

Eduards Andruškevičs (svarcelšana) – R. Kohas un A. Plēsnieka treneris. A. Plēsniekam izcīnīta 1. vieta Eiropas čempionātā un 8. vieta olimpiskajās spēlēs, savukārt R. Kohai 4. vieta olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro, 3. vieta Eiropas čempionātā;

Dainis Dukurs (skeletons) – dēlu Martina un Tomasa dominante pasaules un Eiropas skeletona elitē;

Sandis Prūsis (bobslejs) – Oskara Melbārža četrinieku ekipāžas pjedestāli pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī Uģa Žaļima un Oskara Ķibermaņa ekipāžu sasniegtie rezultāti aizvadītājā sezonā.

Labākā Latvijas sporta spēļu komanda:

BK Valmiera – pārtrauca 25 gadus ilgušo Rīgas un Ventspils dominanci Latvijas basketbolā, izcīnot valsts čempiona titulu;

Latvijas vīriešu basketbola izlase – olimpiskās kvalifikācijas turnīrā Belgradā Serbijas grupā sasniedza pusfinālu starp 6 komandām;

Latvijas vīriešu handbola izlase – bez zaudējumiem pabeidza kvalifikācijas turnīru, izslēgšanas spēlēs palika tikai vienu vārtu attālumā no vēsturiskas iekļūšanas Eiropas čempionāta finālturnīrā;

Latvijas vīriešu florbola izlase – viena no spēcīgākajām florbola izlasēm, kura piedalīsies Pasaules čempionātā, kas decembra sākumā risināsies Rīgā.

Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos:

Oskars Melbārdis/Daumants Dreiškens/Arvis Vilkaste/Jānis Strenga (bobslejs-četrinieks) – komanda, kas Pasaules čempionātā izcīnīja 1. vietu, Eiropas čempionātā 3. vietu, bet Pasaules kausa kopvērtējumā 4. vietu divniekos;

Elīza Cauce/Inārs Kivlenieks/Andris Šics/Juris Šics (kamaniņu sports-komanda) – izcīnīta 2. vieta komandu stafetē Pasaules čempionātā un 2.vieta Eiropas čempionātā, kur vīriešu vieniniekos brauca Artūrs Dārznieks;

Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš (pludmales volejbols) – 1. vieta FIVB Pasaules rangā, kā arī četras reizes kāpts uz goda pjedestāla Grand Slam un Open turnīros, izcīnīta 5. vieta Eiropas čempionātā, taču diemžēl četrgades galvenajā startā – Olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro nespēja izkļūt no apakšgrupas.

Gada uzlecošā zvaigzne:

Rebeka Koha (svarcelšana-svara kategorija līdz 53kg) – izcīnīta 4. vieta olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro, 3. vieta Eiropas čempionātā. Decembrī vēl priekšā starts Eiropas čempionātā junioriem. Līdz šim trīs gadus pēc kārtas nominēta šai nominācijai;

Angelina Kučvaļska (daiļslidošana) – izcīnīta 4. vieta Eiropas čempionātā un 15. vieta Pasaules čempionātā, kā arī 7.vieta Pasaules čempionātā junioriem;

Lelde Priedulēna (skeletons) – 1. vieta Pasaules čempionātā junioriem, 7. vieta Eiropas čempionātā un četras reizes pirmajā sešiniekā Pasaules kausa posmos.

Gada sporta notikums Latvijā:

CEV (Eiropas volejbola konfederācijas) Jurmala Masters Eiropas čempionāta posms vīriešiem un sievietēm pludmales volejbolā;

Pasaules čempionāta posms Neste World RX Championships rallijkrosā;

Pasaules čempionāts florbolā.

Gada notikums Tautas sportā:

Lattelecom Rīgas maratons;

SEB MTB maratonu seriāls;

Stirnu buks.

Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva:

Aigars Apinis – vieglatlētika (diska mešana un lodes grūšana), četrkārtējais Vasaras Paralimpisko spēļu čempions, XV Vasaras Paralimpiskās spēles – 1. vieta diska mešanā
Edgars Bergs – vieglatlētika (lodes grūšana) – XV Vasaras Paralimpiskās spēlēs 3. vieta lodes grūšanā;

Diāna Dadzīte – vieglatlētika (šķēpmešana, diska mešana, lodes grūšana) – Eiropas čempione lodes grūšanā, izcīnīta otrā vieta šķēpmešanā, trešā vieta diska mešanā.), XV Vasaras Paralimpiskās spēlēs – 1. vieta un labots pasaules rekords šķēpmešanā, 3. vieta – diska mešanā;

Latvijas Gada balvu sportā 2016 pasniegs 16 nominācijās, kurām pretendentus izvirzīja Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās vienības pārstāvji, Latvijas sporta žurnālisti, sporta federācijas un citi nozares eksperti. Balvu ieguvējus nosaka īpaši veidota žūrijas komisija aizklātā balsojumā.

Godinot pazīstamā sporta žurnālista Artūra Vaidera piemiņu, šogad ceremonijas laikā pirmo reizi tiks pasniegta balva sporta žurnālistikā, ko pasniegs jaunizveidotais “Artūra Vaidera fonds”. Balvas apmērs ir 1000 eiro un šī balva sporta žurnālistikā tiks pasniegta ik gadu.

Žūrijas komisijā: žūrijas priekšsēdētājs – ceremonijas idejas autors, Igo Japiņa sporta aģentūras vadītājs Igo Japiņš un žūrijas komisijas locekļi – SIA Latvijas Mobilais Telefons prezidents Juris Binde, SIA LDZ Cargo rīkotājdirektora vietnieks Eduards Čerņavskis, IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs, žurnāla Sports galvenais redaktors Dainis Caune, LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis, LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, Olimpiete, Latvijas Gada balva sportā laureāte, EOK dzimumu līdztiesības komisijas locekle Ineta Radeviča, sporta žurnālists Anatolijs Kreipāns, Latvijas Radio sporta raidījumu producente Inita Kresa – Katkovska, žurnāla Sporta avīze redaktors Ingmārs Jurisons, LTV sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis, portāla LSM sporta redaktors Gundars Galkins, portāla Delfi sporta redaktors Uldis Strautmanis, laikraksta Vesti Segodņa sporta žurnālists Vladimirs Ivanovs, laikraksta Diena sporta redakcijas vadītājs Māris Zembergs un portāla Sportacentrs.com redaktors Jānis Celmiņš.

Latvijas Gada balva sportā 2016 noslēguma ceremonija norisināsies 2016. gada. 22. decembrī, to translēs atliktajā tiešraidē LTV1 tajā pašā dienā – 22. decembrī plkst. 21.15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+