×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. decembris, 2012
Drukāt

Nosaukti pretendenti uz “Latvijas Gada balvas sportā” iegūšanu desmit nominācijās

rsz_let_93346642

Ceturtdien organizatori publiskoja “Latvijas Gada balvas sportā 2012” pretendentus uz uzvaru desmit nominācijās.

Šogad “Latvijas Gada balva sportā” tiks pasniegta 16 nominācijās un speciālbalvās, kurām pretendentus izvirzīja Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) pārstāvji, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izpildkomitejas locekļi, Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) pārstāvji, Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs, sporta federācijas, kā arī Latvijas sporta žurnālisti un citi nozares eksperti.

Balvu ieguvējus nosaka īpaši ceremonijai veidota žūrijas komisija aizklātā balsojumā.

Nominācijā “Labākais Latvijas sportists” uz balvu pretendē orientēšanās sportists Edgars Bertuks, skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, futbolists Kaspars Gorkšs un BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs, nominācijā “Labākā Latvijas sportiste” par šo godu cīnīsies septiņcīņniece Laura Ikauniece, garo distanču skrējēja Poļina Jeļizarova, šķēpmetēja Madara Palameika, tāllēcēja Ineta Radeviča un modernās pieccīņas sportiste Jeļena Rubļevska, savukārt uz nominācijas “Labākais Latvijas tehnisko sporta veidu sportists/e” galveno balvu pretendē motokrosa braucēji Pauls Jonass un Matīss Karro, kā arī blakusvāģu kantētājs Kaspars Stupelis.

Nominācijā “Labākais Latvijas treneris” balvai izvirzīti Eduards Andruškevičs (svarcelšana), Andis Austrups (daudzcīņa), Aigars Birzulis (pludmales volejbols), Dainis Dukurs (skeletons) un Ivo Lakučs (BMX riteņbraukšana), nominācijā “Labākā Latvijas sporta spēļu komanda” spēkosies Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo”, Latvijas sieviešu basketbola izlase, Latvijas U-18 hokeja izlase, Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase, Latvijas vīriešu florbola izlase un Latvijas vīriešu volejbola izlase, savukārt par triumfu nominācijā “Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos” cīnīsies bobsleja ekipāža Oskars Melbārdis/Helvijs Lūsis/Jānis Strenga/Arvis Vilkaste, modernās pieccīņas sportisti Olga Šislova/Pāvels Švecovs un pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš/Mārtiņš Pļaviņš .

Tikmēr uz uzvaru nominācijā “Gada uzlecošā zvaigzne” pretendē hokejists Zemgus Girgensons, Ikauniece, hokejists Miks Indrašis, Melbārdis un svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, nominācijai “Gada sporta notikums Latvijā” izvirzīta Latvijas III Olimpiāde, Rīgas “Nordea” maratons un Vienības velobrauciens, bet Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalvai izvirzīti Aigars Apinis, Mārtiņš Drusts un Rihards Snikus.

Šogad atjaunots savulaik ieviestais apbalvojums “Par cīņas gribu”, kurā balvu saņem sportists, treneris vai komanda, kura pārvarējusi sevi, gūstot panākumus šķietami zaudētā situācijā. Uz šo balvu pretendē Pļaviņš/Šmēdiņš, Jeļizarova un BMX braucējs Edžus Treimanis.

Žūrija 21 cilvēka sastāvā balsojumu veiks ceturtdien, bet balsojumu par labāko komandu atstās uz pirmdienu, jo pašlaik Latvijas vīriešu florbola izlase vēl turpina veiksmīgo startu pasaules čempionātā.

Žūrija šogad balso par desmit nominācijām, kā arī nosaka mūža ieguldījuma balvas ieguvēju.

“Cilvēki visā Latvijā pārņēmuši tradīciju, arī pilsētās un miestos godinot labākos sportistus, kas ir ļoti labi. Šoreiz paralēli žurnālistu balsojumam savas balsis atdod arī sporta federācijas un LOK biedri, kā arī citi, padarot balvu ieguvēju noteicēju pulku plašāku,” uzsvēra pasākuma rīkotājs Igo Japiņš.

Par šīgada balvas vadmotīvu izvirzīta frāze “Sports ir universāla valoda”.

“Latvijas Gada balvas sportā” nominācijai “Gada sporta skolotājs” konkursu, lai noteiktu profesionālāko sporta skolotāju valstī, organizē Izglītības un zinātnes ministrija. Ceturtdien Rīgas 37.vidusskolā notiek konkursa fināls.

Gaidāmā pasākuma ietvaros taps zināmi arī uzvarētāji nominācijās “Paraugs sportā”, “Mūža ieguldījums Latvijas sportā” un “Latvijas populārākais/-ā sportists/-e”, kur internetā turpinās balsojuma pirmā kārta, kā arī tiks pasniegtas vēl divas speciālbalvas – Latvijas Sporta veterānu savienības speciālbalva un LTV 7.kanāla speciālbalva.

Balsojumam par gada populārākajiem sportistiem šogad izvirzīti tikai olimpisko sporta veidu pārstāvji, kas licis Latvijas orientēšanās dzīves pārstāvjiem ar vairākiem desmitiem sūdzību vērsties LOK, akcentējot pasaules čempiona Bertuka neiekļaušanu sarakstā.

Kopš 22.novembra portālos “Delfi.lv” un “Olimpiade.lv” rit līdzjutēju balsojums par gada populārāko sportistu, kurā ikviens var izvēlēties sev tuvāko sportistu no ceremonijas rīkotāju nosauktā nominantu saraksta. Balsojums notiek līdz 20.decembra pusnaktij. No vienas IP adreses diennaktī var balsot vienu reizi par vienu pretendentu.

Balsojums par populārāko sportistu risinās divās kārtās. Pirmajā no tām no 22.novembra līdz 10.decembrim notiek balsojums par desmit labākajiem Latvijas sportistiem šajā olimpiskajā gadā, bet no 11. līdz 20.decembrim notiek balsojuma otrā kārta jeb fināls, kurā iespējams atbalstīt trīs visvairāk līdzjutēju balsis guvušos sportistus. Gada populārākā sportista titulu iegūst viens no trīs finālistiem, kurš interneta balsojumā saņēmis vislielāko balsu skaitu.

Šim godam šogad izvirzīti Martins Dukurs, Gorkšs, Melbārdis, hokejists Sandis Ozoliņš, Pļaviņš, Radeviča, Rubļevska, Šmēdiņš, Štrombergs un basketboliste Zane Tamane.

Pašlaik balsojuma līderi ir Štrombergs un Pļaviņš, bet par trešo vietu cīnās Dukurs un Radeviča.

LOK un Igo Japiņa Sporta aģentūra nozīmīgo sporta balvu pasniegšanas ceremoniju rīko jau astoto reizi. “Latvijas Gada balvas sportā 2012” noslēguma ceremonija norisināsies 21.decembrī Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace”.

Svinīgā ceremonija reizi gadā vienkopus pulcē lielākās Latvijas sporta zvaigznes un panākumu guvējus, daudzsološākos jaunos talantus un Latvijas sporta dzīves vadītājus, kuri kopā ar sporta līdzjutējiem rezumē gada nozīmīgākos sporta notikumus un svinīgā atmosfērā publiski pasakās saviem izcilniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+