Kultūra
Teātris un kino

Nosaukti “Spēlmaņu nakts” nominanti 17 kategorijās 16

Foto – LETA

Nosaukti gada balvas teātrī – “Spēlmaņu nakts” – 2014./2015.gada sezonas nominanti, to vidū ir visu profesionālo teātru pārstāvji.

Kopumā tika nosaukti nominanti 17 kategorijās.

No lielās formas izrādēm uz “Spēlmaņu nakts” balvu pretendē Liepājas teātra izrāde “1984”, kuru iestudējusi Laura Groza-Ķibere, un Sergeja Zemļanska iestudējums “Indulis un Ārija”, Jaunā Rīgas teātra izrāde “Cerību ezers”, režisors Vladislavs Nastavševs, kā arī Kirila Serebreņņikova Latvijas Nacionālajā teātrī iestudētā izrāde “Raiņa sapņi” un izrāde “Pro”.

No mazās formas laukumos iestudētajām izrādēm uz gada teātra balvu pretendē Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Antigone”, kuru iestudējis Elmārs Seņkovs, un Valtera Sīļa iestudējums “Prāts”, Dailes teātra iestudējumi – Dmitrija Petrenko “Visas viņas grāmatas” un Grozas-Ķiberes “Equus”, kā arī Jaunā Rīgas teātra izrāde “Māceklis”, kuru iestudējis Viesturs Meikšāns un Daugavpils teātra izrāde “Pie mums viss kārtībā” Lucinas Sosnovskas režijā.

Uz “Spēlmaņu nakts” balvu pretendē režisori Dmitrijs Petrenko par iestudējumiem “Visas viņas grāmatas” Dailes teātrī” un “Neglītais pīlēns” Latvijas Leļļu teātrī, Elmārs Seņkovs par iestudējumu “Antigone” Latvijas Nacionālajā teātrī, Kirils Serebreņņikovs par iestudējumu “Raiņa sapņi” Latvijas Nacionālajā teātrī, Laura Groza-Ķibere par “Equus” Dailes teātrī un “1984” Liepājas teātrī un Vladislavs Nastavševs par iestudējumu “Cerību ezers” Jaunajā Rīgas teātrī.

Sezonas jauniestudējumus noskatījās, izvērtēja un nominantus izvirzīs žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā: teātra kritiķes Zane Radzobe, Ieva Rodiņa, Mārīte Gulbe, Undīne Adamaite un Maija Svarinska.

LA.lv