×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. jūnijs, 2012
Drukāt

Nosaukts jaunais Grieķijas valdības sastāvs

Foto - AFPFoto - AFP

Grieķijā pēc divu mēnešu politiskā strupceļa nosaukts jaunās valdības sastāvs, kurai ar steigu jāķeras pie sarežģītu uzdevumu risināšanas – jācenšas pārskatīt Atēnu nepopulārā vienošanās ar starptautiskajiem kreditoriem un jāaptur recesija.

 

Vislielāko sabiedrības interesi izraisīja finanšu ministra amats, kas ticis līdzšinējam Grieķijas Nacionālās bankas vadītājam Vasilim Rapanam. Viņam būs jāvada smagā situācijā nonākušās tautsaimniecības glābšanas centieni. Rapanam bija būtiska loma Ekonomikas ministrijā 2001. gadā, kad Grieķija pievienojās eiro. Tiek uzskatīts, ka viņš ir tuvu stāvoša persona sociālistu partijai PASOK – vienai no diviem konservatīvās partijas “Jaunā demokrātija” (ND) mazākajiem koalīcijas partneriem. Koalīciju atbalstīs arī mērenā proeiropeiskā partija “Demokrātiskie kreisie”, tomēr nedz šīs partijas, nedz PASOK parlamenta deputāti jaunajā valdībā ministru amatus neieņems.

Pēc premjerministra amata zvēresta nodošanas ND līderis Antonis Samars (attēlā) solīja darīt visu iespējamo, lai atjaunotu tautsaimniecības izaugsmi, kā arī solīja savai tautai tik ļoti nepieciešamo cerību. “Ar Dieva palīgu mēs darīsim visu, ko vien varam, lai izvestu valsti no krīzes,” sacīja 61 gadu vecais politiķis. Viņa ievēlēšana mazinājusi bažas, ka Grieķijai tūlīt būs jāpamet eirozona, kaut arī atsevišķi eksperti brīdina, ka finanšu spiediena rezultātā tas galu galā tāpat notiks.

Ņemot vērā, ka vairāk nekā ceturtā daļa vēlētāju nobalsoja par Kreiso radikāļu koalīciju (SYRIZA), jaunajam premjeram būs jārēķinās arī ar plašu ielu protestu draudiem. Tostarp PASOK līderis Evangels Venizels solīja, ka jaunā valdība jaunnedēļ Briselē Eiropas Savienības samitā uzsāks “plašu kauju”, lai pārskatītu Grieķijas tautsaimniecības glābšanas programmas nosacījumus.

Grieķijas proeiropeiskās partijas – ND, sociālistu partija PASOK un partija “Demokrātiskie kreisie” – noslēdza koalīcijas vienošanos. No 300 vietām parlamentā ND jaunajā sasaukumā ieguvusi 129 vietas, PASOK – 33, bet “Demokrātiskie kreisie” – 17 vietas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+