×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. februāris, 2018
Drukāt

Nošāva 2220 eiro dēļ. Noziegums Ķekavas mežā (22)

Foto no personiskā arhīvaFoto no personiskā arhīva

Pirms trim gadiem, 2014. gada 4. septembra pievakarē, mežā Ķekavas novadā tika pamanīta degoša automašīna. Pēc degšanas tajā atrada cilvēka paliekas. Kaut arī DNS testu veica tikai pēc trim nedēļām (mirušais nebija atpazīstams), policijai un piederīgajiem uzreiz bija skaidrs, ka sadegušais ir 39 gadus vecais jelgavnieks Anatolijs Bakajs. 1. oktobrī aizturēja nozieguma veicējus: tolaik 20 gadus veco bezdarbnieku no Vecumniekiem Lauri Skuju un 19 gadus veco elektriķa palīgu no Baldones novada Ralfu Jāni Jahimoviču. 2016. gada 25. maijā Rīgas rajona tiesa par slepkavību, līķa apgānīšanu un aplaupīšanu Skujam piesprieda 17 gadu cietumsodu un Jahimovičam par slepkavības atbalstīšanu, līķa apgānīšanu un aplaupīšanu – 18 gadu cietumsodu, kā arī abiem jāsamaksā 100 000 eiro morālā kompensācija piederīgajiem.

Jahimovičs lietu pārsūdzēja apgabaltiesā un arī Augstākajā tiesā, kas nosūtījusi lietu atpakaļ iztiesāšanai Rīgas apgabaltiesā. Jahimovičs vēlas panākt, ka viņu netiesā par slepkavības atbalstīšanu, bet “tikai” par laupīšanu ar vardarbības piedraudējumu un izmantojot šaujam­ieroci, sevišķi smaga nozieguma slēpšanu, neapbedīta līķa apgānīšanu grupā pēc iepriekšējas vienošanas. Par to Jahimovičam arī celta jaunā prokuratūras apsūdzība, jo Augstākā tiesa uzskata, ka nav pierādīta Jahimoviča vaina slepkavības veikšanā. Protams, Jahimoviču gaida sods arī par to, ko viņš atzīst. Tie var būt pat 12 gadi cietumā. Abi jaunie vīrieši jau ir apcietinājumā kopš 2014. gada oktobra.

Rīgas apgabaltiesas sēde šā gada 1. februārī bija īsa, jo nebija ieradies Jahimoviča advokāts, savukārt Skuja no advokāta atteicās un vēlas pēc iespējas ātrāk izbeigt tiesvedību un pret pārinieka apsūdzības maiņu neiebilst. Nākamā tiesas sēde notiks nākamnedēļ.

Ievilināja mežā

Lai arī kā turpinātos tiesvedība un detaļās atšķirtos Jahimoviča un Skujas liecības, notikuma būtība Ķekavas mežā ir skaidra. Jelgavas cietuma šoferis A. Bakajs no darba brīvajā laikā uzpircis metāllūžņus. Kādā reizē pārdevējs bijis Jahimovičs, kurš pamanījis, ka Bakajam makā ir daudz skaidrās naudas. Jahimovičam radies plāns ievilināt viņu mežā, piesaistot draugu Skuju, par kuru zinājis, ka viņam mantojumā no vectēva ir pistole – Otrā pasaules kara laiku pusautomātiskā “Walther P38” (9 mm).

Jahimovičs piezvanījis Bakajam un pateicis, ka viņam kādās nomaļās mājās ir 300 kg vara. Cerējuši, ka Bakajam līdzi būs 1300 eiro. Visi trīs satikušies Krogsilā. Tā ir apdzīvota vieta Bauskas šosejas mežmalā. Vienā no nomaļākām vietām visi trīs izkāpuši. Skuja uzreiz izņēmis pistoli, notēmējis un vismaz vienreiz iešāvis Bakajam galvā un vienreiz krūškurvī, no kā jelgavnieks nomiris. Tad abi jaunie vīrieši pārmeklējuši nogalināto un automobiļa “Renault Espace” salonu, nolaupījuši 2220 eiro, divus mobilos telefonus, maisu ar metāllūžņiem un instrumentu kasti. Lai slēptu nodarīto, līķi iecēluši automobiļa salonā un ar Skujam piederošo “BMW 523” aizbraukuši uz Ķekavas “Neste” degvielas uzpildes staciju pēc pieciem litriem dīzeļdegvielas. Atgriezušies aplējuši automobili ar degvielu un aizdedzinājuši. “Renault Espace”, kas darbojies ar benzīnu un gāzi, uzliesmojis un sadedzis lielās liesmās. Jahimovičs savas drēbes un apavus iznīcinājis, bet Skujas apģērbu un apavus noslēpis Baldones novadā savās mājās trušu būrī, kur tos vēlāk atrada policija.

Prokurore Signe Dombrovska šobrīd apsūdzībā norāda, ka Jahimovičs ar Skuju bija vienojušies, ka pistoli Skuja izmantos tikai iebiedēšanai. Tas gan liek uzdot jautājumu: vai abi laupītāji tad nebaidītos, ka Bakajs, palicis dzīvs, vērstos policijā? Uz to man prokurore atbild, ka savā praksē redzējusi daudz neloģismu, turklāt abi apsūdzētie liecina, ka nav vēlējušies šaut un nogalināt, Skuja šāvis ekscesa stāvoklī, respektīvi, sanāk, ka nav savaldījies. Tam netic Bakaja piederīgie un viņu advokāte Vera Mihaiļenko, jo laupīšana notikusi bez maskām, Bakajs Jahimoviču zinājis un noteikti būtu gājis uz policiju.

Jahimoviču un Skuju policija ātri atrada, izsekoja un pierādījumus ieguva, izmantojot moderno tehnoloģiju paņēmienus.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Vienīgais prieks ko puiši izdarīja ir= novāca nolādētu mentu!Kurš strādāja ieslodzījumu vietu pārvaldē!
  Visiem mentiem NĀVI!

 2. Par šitādu rīcību bija jāsod ar mūža ieslodzījumu!!

 3. Tikai lumpeņproletariāts šādi notrallina mantojumu!!!

 4. ”Muti noņem” pat alus pudeles dēļ,kur vēl ja štukām naudas…

 5. Tak viss ta jau sk.Kautkads vecuks strada cietuma,brivaja laika nodarbojas ar noziedzniekiem saistiba ar krasaino. Lidz bridim kad ielaidais ar siem tipiniem. 1 izdoma auplaupit otrs izdoma ka vajag janogalinat. To kuru nogolinaja taisa tiru un baltu.Kurs ies tagad vertet kurs vairak vainigs vai mazak jebkura gadijuma vieglak abus ielikt cietuma un lieta slegta.Tik kad pec 10 gadiem kad naks vini ara tur jau vairak nebus starpiba kurs nogalinaja un kurs ne jo tad jau abi bus kluvusi par slepkavam un noziedzniekiem…. Skarba patiesiba. Cietums nepadara labakus,bet gan saboja. Cietums-tas ir parodoksols izgudrojums. Tik iedomajaties-vieni noziedznieki tiek ievietoti pie citiem noziedzniekiem,lai vini klutu labaki. Cilveki kas ta isti neprot dzivot sabiedriba tiek izoleti no sabiedribas,lai cietuma vinus iemacitu dzivot sabiedriba.

 6. Līdz šim es zināju 3 patiesus stāstus, kā jauni, braši latvieši ātri tika vaļā no vectēvu sarūpētajiem mantojumiem. Šis stāsts, tātad, ir ceturtais.

 7. tak aizveries vienreiz, Dikļu stulbeni Induli! Ko vari visur bāzties, apnicis jau esi visiem kā rūgta nāve! Ej ārstēties, riktīgs tu neesi!

 8. Ak jus cilveki kas ticat visam ko raksta dzeltena prese!!!! Es Ralfu pazistu jau loti daudz gadus. Vell pat pirms si sausmiga nozieguma. Es nemeginasu aizstavet seit kadu tik pastastisu,ka viss bija patiesiba. Ka jau zinams Ralfs taja laika stradaja,ka elektrika paligs un vinam no celtniecibas objektiem pastavigi bija diezgan daudz kraisaina metala un neslepsu ari to,bija vell citi cilveki kas regulari zaga no objektiem vadus un vins tos uzpirka un pardeva talak Anatolijam par ko vins bija informets. Vini regulari sadarbojas lidz Anatolijs vinu apmanija uz vairakiem simtiem eiro. Un paradu neatdeva. Ralfs ir diezgan launatminigs cilveks un tadel vins to negribeja ta atstat. Tadel izplanoja to cilveku aplaupit un Lauri panema lidzi tikai tadel,jo Ralfu,Anatolijs butu atpazinis. Tadel es esmu vairak,ka parliecinata,ka ja nebutu Lauris nebutu nemaz bijis noticis sads nezeligs noziegums! Tadel tauta pirms kadu nosodit padomajat vai visu zinat patiesibu! Es ar Ralfu ari sobrid uzturu kontaktu un,lai kadu masku vins uzvilktu vins loti nozelo,ka ta ir noticis pat neskatoties,ka ne vins ir slepkava. Tads vins ir pa dabu visas problemas slepj aiz smaida un nerada savas jutas.

  • Man ļoti žēl, ka jums, Madara, ir tādi kontakti ka Ralfs 🙂 Un LA nav nekāda dzeltenā prese. Bet laikam tāda līmeņa cilvēkiem vispār nav jēgas kaut ko skaidrot.))))))

  • Saprotu, ka tu aizstāvi savu izjājēju!
   Bet kāpēc tu melo(!!!) par Anatolija k-ga parādu, ja viņam makā vienmēr bijusi liela nauda?,
   ko tieši bija ievērojis tavs izjājējs Ralfs, a? Vai bija par stulbu(!!! par daudz esi izjāta???),
   lai spētu tšķirt melus no patiesības, a???
   Nošāva Anarolija k-gu un dīvainā kārtā no “parādnieka” naudas maka, kur vienmēr(!!!) bija liela nauda(!!!) bija iespēja nozagt 2 220 eiro!
   14 gadus Anatolija k-gs bija nodarbojies ar metāllūzņu iepirkšanu un tikai tad,
   kad satika tavu izjājēju Ralfu notika šī slepkavība(!!!) Vai tavs izjājējs kasīja savus mīkstos pautus,
   kad Anarolija k-gs mašīnā tika dedzināts vai tomēr bija aktīvākais kriminālnozieguma(!!!) slēpējs, a? Nolietotā emma, ko teiksi?
   Tāda mēsla kā tava izjājēja Ralfa kapa tikai tādas emmas kā tu stenēs,
   atšķirībā no krietnā cilvēka un ģimenes tēva un savu bērnu audzinātāja Anatolija k-ga, kurš rūpējās,
   palīdzējis arī daudziem citiem cilvēkiem! no viņa atvadījās simtiem cilvēku, dziļi paklanoties un sakot paldies(!!!) par palīdzību un cilvēcisko krietnumu…

   • Šitā prokurore ir pēdējā maita!
    Viņa visās krimināllietās pieprasa bargus sodus!
    To es tiešām zinu!=Ir jau pārbaudīts vairākās tiesās un krimināllietās!

  • Madara es arī pazīstu Ralfu jau diezgan sen mēs gan par šo lietu ar viņu daudz nēesam runājuši. Tikai tādēļ ka Ralfam nepatīk par to runāt es zinu ka viņš neviena brīdī negrībēja un nevēlēja nāvi tam cilvēkam un pats ir teicis ka tam cilvekam nebija jāmirst un ja būtu zinājis ka kautkas tāds varētu notikt nebūtu nekad dzīve braucis uz kautko tādu.Kad es pajautāju kādēļ viss tā notika tad viņš izstāstīja salīdzinājumu.Iedomājies mēs sēžam atpūšamies un izdomājam kopā aiziet uz veikalu nozagt pudeli. Mēs ieejam veikala nozogam pudeli ejot āra no veikala tu izvelc ieroci un bez jebkāda iemesla nošauj cilveku.Tik pēctam nevis tu esi slepkava,bet mēs abi jo es tajā brīdī atrodos blakus un jo es piedāvāju nozagt tev to pudeli. Jus sabiedrība varat Ralfu meģināt taisīt par slepkavu un briesmoni jebkurš/jebkura kura viņu personīgi pazīst zin ka nejau Ralfs ir tas briesmonis.Es zinu ka viņam pat ir mērķis tiklīdz viņu atbrīvos no cietuma vēlas Anatolijai ģimenei palīdzēt kaut finansiāli jo viņs uzskata ka tas ir mazākais ko var darīt pēc visa notikuša.Varat mani arī apbērt ar saviem apvainojumiem un tamlīdzīgi kā jau zināms cilveki dzird un redz ko paši vēlas un spriest par cilveku ko raksta interneta tas ir vienkarši absurds.

 9. Slepkavas abi. Lai tik sēž. Bērni palika bez tēva, sieva bez vīra . Dzīvnieki . Lai tik sēž aiz restēm.

 10. Lai slepkavas sēž cietumā. Bērni palika bez tēva. Abi slepkavas. Noželojami cilvēki.

 11. Cilveks ir launakais radijums pasaule,ka var nogalinat otru,sausmas!Lai tie slepkavas sapust taja cietuma!!!!

 12. Jocīgi,ja saņēma mantojumā 40.000 euro,un pēc tam dēļ nieka 2222 euro jādara šādas sliktas lietas!

 13. …neuzpērk no šaubīgiem tipiem un parakstās iebraukt mežā pēc 300kg vara..nu ar neloģiski…jeb tādi barigas ir pilna LV,kuri labprāt uzvārās uz šādiem tipiņiem,bet šoreiz iznāca citādāk.

  • Viņš bija iepriekš pazīstams ar slepkavu, un tajā vieta nevienam cilvēkam nerastos sliktas aizdomas, jo tur daudz privātmāju, cilvēki staigā pa to ceļu un mašīnas brauc

 14. Galvenais cik saņēma prokurore, kas aizstāv slepkavas ?

Draugiem Facebook Twitter Google+