×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2012
Drukāt

Nosēžas milzu gaisa kuģis

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Piektdien lidostā “Rīga” īsi pēc plkst. 8.30 nolaidās viena no pasaulē lielākajām militārajām transportlidmašīnām C5 “Galaxy”.
 Aizsardzības ministrijas preses pārstāve Sandra Brāle informē, ka lielais lidaparāts lidostā “Rīga” nolaidies atbilstoši plānotajam.

Pasaulē lielāko militāro transportlidmašīnu no malas aplūkot ieradies arī liels skaits interesentu – vairāk nekā 100 cilvēku.

Ar C5 “Galaxy” Latvijā nogādāta sabiedroto spēku militārā tehnika – bruņumašīnas “Stryker”, ko izmantos apvienotajās sauszemes un gaisa spēku militārajās mācībās “Saber Strike 2012”. Militārā tehnika Latvijā ar šāda tipa lidmašīnu tiek nogādāta pirmo reizi. Pārsvarā militārā tehnika uz mācību norises vietu tiek pārvesta pa dzelzceļu un sauszemi. No lidostas “Rīga” atvestā militārā tehnika tika nogādāta Ādažu poligonā, kur no 11. līdz 22. jūnijam notiek mācību “Saber Strike” lauka taktiskais vingrinājums. Mācībās piedalīsies vairāk nekā 1700 karavīru no ASV, Igaunijas, Kanādas, Latvijas un Lietuvas.
Galaxy3_TS_6

Naktī no otrdienas uz trešdienu pa dzelzceļu no Ventspils ostas uz Garkalnes dzelzceļa staciju tiks pārvesta galvenā sabiedroto spēku militārā tehnika, kuru izmantos militārajās mācībās.

Pārsvarā tā būs riteņtehnika, kā arī transports, kuru izmanto karavīru un kravu pārvadājumiem, tostarp apvidus automašīnas “HMMWV”, bruņumašīnas “Stryker” un citas tehnikas vienības.

Trešdien ASV militārā tehnika un ekipējums no Garkalnes stacijas tiks pārvests uz mācību norises vietu Ādažu poligonā, tāpēc no plkst. 9 līdz 18 uz valsts nozīmes autoceļiem A2 – no Garkalnes līdz Rīgas apvedceļam – un A1 – no A2 līdz Gaujas tiltam – iespējami īslaicīgi satiksmes apgrūtinājumi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+