Latvijā
Kriminālziņas

Sit un sper, kamēr nosit dzīvesbiedri0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Paula Čurkste

Zemgales rajona tiesa Tukumā sākusi izskatīt krimināllietu, kur par savas dzīvesbiedres nosišanu apsūdzēts Džūkstes pagasta iedzīvotājs. Tā kā vīrietis savu vainu atzina un nevēlējās, lai tiesā tiktu pārbaudīti pierādījumi, pirmajā tiesas sēdē tiesnese Rita Bruce atļāva prokurorei Santai Janševskai mēģināt vienoties ar apsūdzēto un cietušajiem par sodu. Vienošanās gan neizdevās, jo apsūdzētais Raitis V. gribēja cietumā sēdēt ne vairāk par septiņiem gadiem, bet nogalinātās trīs dēli uzstāja – ne mazāk par desmit gadiem. Līdz ar to tiesa uzsāka tiesvedību parastajā kārtībā un pasludināja tiesas sēdes par slēgtām – to prasīja dēli, jo negribēja, lai publiski tiktu ķidātas privātas lietas.

Pēc būtības tā ir klasiska sadzīves slepkavība alkohola ietekmē. Kā liecina apsūdzība, 2017. gada naktī no 16. uz 17. jūniju privātmājā konflikta laikā, greizsirdības vadīts, Raitis V. ne mazāk kā desmit reizes ar dūri iesitis sievietei pa galvu un, kad viņa pakrita, vēl vismaz divas reizes iespēris ar kāju krūškurvja rajonā. Sitieni bijuši ļoti spēcīgi, ievainojumi smagi, rezultātā sieviete mirusi. Vīrietis pametis notikuma vietu, it kā lai dotos uz slimnīcu ārstēt savu psihisko veselību.

Kā uzzināju pagastā un no citiem avotiem, ģimene neesot bijusi sociāli labvēlīgākā. Sieviete vismaz strādājusi un daudzmaz centusies pretoties alkohola vilinājumam, bet vīrietim ar zaļo pūķi bijušas lielas problēmas, kopš 1997. gada viņš vairākkārt bijis sodīts par zādzībām.

Saistītie raksti

Nogalinātajai ir četri dēli. Viens kopš dzimšanas ir pirmās grupas invalīds un atrodas aprūpes namā, pārējie – sociālās sfēras darbinieks, ceļu policists un celtnieks – katrs savā dzīvē. Kopā ar māti vairs neesot dzīvojuši. Puišu tēvs, strādīgs un stingrs cilvēks, miris. Arī māte visu laiku smagi strādājusi, pēdējā laikā – par slaucēju pie zemnieka, visu sevi ziedojusi bērnu labā.

“Kad aizgājām savā dzīvē, uzradās piedzīvotājs Raitis V., sliņķis un dzērājs, kurš dzīvoja mātei un mums uz kakla. Metām viņu no mājas ārā, bet, kad aizbraucām, viņš atkal līda atpakaļ. Māte baidījās no viņa vardarbības, bija sitis gan pašu, gan mājai logus ārā. Pagājušā gada februārī mātes automašīnai riepas sadūra, par ko tika ierosināts kriminālprocess, un dabūja trīs mēnešus pasēdēt. Jūnijā pie mātes viņš ieradās no Daugavpils cietuma, kur sēdēja par zādzību. Šim cilvēkam jāsaņem bargs sods, jo viņš ir bīstams. Policijai stāsta, ka nositis netīšām, bet sitieni jau bijuši tādi, ko par netīšiem nenosauksi,” man teica viens no dēliem. Tiesvedība lietā turpināsies.

LA.lv