Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
5. marts, 2014
Drukāt

Noskaidro dārgākās lielpilsētas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Singapūra šogad kļuvusi par pasaulē dārgāko lielpilsētu dzīvošanai, liecina britu žurnāla “The Economist” analītiskās vienības “Economist Intelligence Unit” veikts pētījums.

Singapūras stabilā valūta (Singapūras dolārs), kā arī augstas komunālo pakalpojumu cenas un automobiļu ekspluatācijas izmaksas pacēlušas Singapūru no 6. uz 1. pozīciju dārgāko lielpilsētu sarakstā, atņemot līderpozīcijas Tokijai. Pirms 10 gadiem Singapūra bija tikai 18. vietā šajā sarakstā. Parīze ir 2. dārgākā lielpilsēta, Oslo ir 3. vietā, Cīrihe – 4., bet Sidneja – 5. vietā. Tokija, Karakasa, Ženēva un Melburna ir no 6. līdz 9. vietai, turklāt dzīves dārdzības indekss šajās četrās pilsētās ir vienāds. 10. pozīcijā ir Kopenhāgena, kas pirms tam bija 15. vietā. Par lētākajām lielpilsētām ir atzītas Indijas lielpilsētas, kā arī Pakistānas lielākā pilsēta Karači, Sīrijas galvaspilsēta Damaska un Nepālas galvaspilsēta Katmandu.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+