×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

Noskaidro, kāds ir tavs “naudas personības” tips un kā ar to sadzīvot

© Kzenon - Fotolia.com© Kzenon - Fotolia.com

Lielie tērētāji

© Kzenon – Fotolia.com
Tāpat kā gandrīz visu pārējo dzīvē attieksmi pret naudu lielā mērā nosaka cilvēka personība. Bet vai esat pārdomājis savu uzvedību finanšu jautājumos un to, kā tā ietekmē jūsu budžetu? Pirmais solis ir saprast, kādam naudas personības tipam piederat, jo tas palīdzēs veidot pareizu pieeju naudas izdošanai, uzkrāšanai un ieguldīšanai.
Naudas personības ir analizētas dažādos veidos, un cilvēki var sevī ieraudzīt dažādu profilu iezīmes. Galvenais ir atrast tipu, kas visvairāk atbilst jūsu uzvedībai. Galvenie tipi ir šādi: lielie tērētāji, taupītāji, šopaholiķi, parādnieki un ieguldītāji.

Lielajiem tērētājiem patīk smalkas automašīnas, jauni gadžeti un zīmolu apģērbi. Lielie tērētāji iepērkoties nemeklē letākās cenas; viņi ir moderni un vēlas ar saviem ieguvumiem to parādīt visai pasaulei. Tas bieži nozīmē vēlmi iegūt jaunākā modeļa mobilo tālruni, lielāko televizoru un skaistāko māju. Viņiem naudas tērēšana nesagādā galvassāpes, viņi nebaidās no parādiem un bieži uzņemas lielu risku, veicot investīcijas.

Padoms: pērciet nedaudz mazāk, iekrājiet nedaudz vairāk
Ja jums patīk tērēt, jūs turpināsiet to darīt, bet vajadzētu meklēt ilgtermiņa vērtības, ne tikai īstermiņa gandarījumu. Pirms atļaujaties kaut ko dārgu vai modernu, uzdodiet sev jautājumu, ko jums šis pirkums nozīmēs pēc gada. Ja atbilde ir „neko īpašu”, izvairieties no tā. Šādā veidā jūs varat ierobežot tēriņus ar lietām, kuras jūs patiešām izmantosiet. Kad pievēršaties uzkrājumiem, jums rodas vēl viena iespēja domāt ilgtermiņā. Meklējiet lēnu un stabilu pieaugumu pretstatā augsta riska un ieguvumu scenārijiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+