Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
6. aprīlis, 2012
Drukāt

Noskaidro plikpaurības iemeslus


andre

ASV zinātnieki noskaidrojuši iemeslu vīriešu plikpaurībai, radot cerības, ka kādu dienu būs zāles tās ārstēšanai, informē raidsabiedrība BBC.

 

Pētījumā, kurā piedalījās vīrieši un peles, zinātnieki atklāja īpašu proteīnu, kas liek matiem izkrist. Turklāt tiekot jau izgatavotas zāles (krēms), kas varētu apturēt matu izkrišanu vai pat ļaut tiem atkal kļūt kuplākiem. Lielākajai daļai vīriešu mati sāk izkrist pusmūžā, bet aptuveni 80 procenti vīriešu līdz 70 gadu vecumam jau šķīrušies no daļas savu matu. Liela ietekme esot gēniem un kādam hormonam. Šie faktori liek sarukt matu folikulām, kas kļūst tik īsas, ka pēdīgi ir pilnīgi nemanāmas. Tas noved pie plikpaurības.

 

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+