×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

Noskaidrojies Eiropas nozīmīgākās mākslas balvas ieguvējs

Foto: EPA/Scanpix/LETAFoto: EPA/Scanpix/LETA

Hanss Hāke un viņa "Dāvinātais zirgs" Londonas Trafalgarskvērā.

Nozīmīgo Eiropas balvu mākslā – Rosvitas Haftmanes balvu, kuru agrāk saņēmuši 17 mākslinieki, tostarp arī latviešu izcelsmes gleznotāja Vija Celmiņa, – šogad izpelnījies vācu izcelsmes ASV mākslinieks Hanss Hāke, raksta Artnet.com.

Haftmanes balvas prēmija, ko saņem mākslinieks, ir 150 000 Šveices franku (aptuveni 141 000 eiro) – lielākā balva Eiropā, ko var saņemt kāds mākslinieks, un to ik gadus piešķir par izcilu ieguldījumu mākslā visa mūža garumā.

Ķelnē 1936. gadā dzimušais un no 1965. gada Ņujorkā dzīvojošais Hāke tiek uzskatīts par nozīmīgāko 20. gadsimta 60. un 70. gadu konceptuālās mākslas figūru. Viņa agrīnie darbi ir provocējoši un ar politisku ievirzi, vēlāk mākslinieks pievērsies glezniecībai, kolāžām un instalācijām, tāpat Hāke vienmēr interesējies par noslēgtu sistēmu radīšanu, kā to apliecina viņa “Kondensācijas kubs” (“Condensation Cube”, 1965-2008). Pirms pāris gadiem Hāke Londonas Trafalgara skvērā uzstādīja skulptūru “Dāvināts zirgs”, – attēlā redzamo zirga skeletu, kuram pie priekškājas piesietā elektroniskā lenta rāda cenu svārstības Londonas biržā un izsauca dzīvas diskusijas Lielbritānijas galvaspilsētas iedzīvotāju vidū.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+