Kultūra
Mūzika

Noskaidrota visvairāk straumētā latviešu dziesma un klausītāju paradumi digitālajā vidē0

Foto: Pexels

Salīdzinot ar iegūtajiem datiem pērn, šogad par 22% palielinājies mūzikas klausītāju skaits digitālajā vidē, sarunā raidījumā “900 sekundes” atzina Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektori Lienu Grīnu.

Mūzikas straumēšanas vietnes izmanto vairāk nekā 18% mūzikas klausītāju, un visbiežāk tiek meklētas tās dziesmas, kas tiek atskaņotas radio. Tikai nedaudz vairāk par 20% mūziku klausās ekskluzīvi jeb speciāli meklē kādus konkrētus izpildītājus vai skaņdarbus.

“Ja paskatās TOP griezumā, tad cilvēki klausās to, kas skan radio un meklē straumēšanas servisos, lai klausītos atkal un atkal. Mūsuprāt, liels sasniegums ir “Zemes stundai”, Ansis un Kristīne Pāžes, kas ir topā jau 18 nedēļas, un četras nedēļas viņi bija otrajā vietā starp visām dziesmām, kas tiek Latvijā atskaņotas. Šai dziesmai straumes tika veiktas vairāk nekā simts reizes dienas laikā,” stāsta Liene Grīna.

Vairāk par to, kā radio ietekmē mūzikas klausīšanās paradumus, ko cilvēki Latvijā klausās un cik mūziķi var nopelnīt par straumētajām dziesmām, skatieties sižetā.

LA.lv