×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. novembris, 2016
Drukāt

Noskaidrotas bibliotēkās visvairāk lasītās grāmatas (4)

Foto- LETAFoto- LETA

Lauku bibliotēku atbalsta biedrība (LBAB) jau 15. reizi apkopojusi datus par vislasītākajām grāmatām Latvijas bibliotēkās, un starp tām iekļuvusi arī izdevniecībā “Lauku Avīze” izdotā Jukas Rislaki grāmata “Vorkuta. Sacelšanās ieslodzīto nometnē”, LA.lv pastāstīja LBAB valdes priekšsēdētāja Biruta Eglīte.

Nominācijā “Oriģinālproza” pieprasītākās grāmatas ir Noras Ikstenas “Mātes piens”, Māra Bērziņa “Svina garša” (abas izdevusi “Dienas Grāmata”), un Māras Zālītes “Pieci pirksti” (“Mansards”).

Nominācijā “Oriģināldzeja” vislielāko lasītāju uzmanību izpelnījušies Kārļa Vērdiņa dzejoļu krājums “Pieaugušie” (“Neputns”), Kornēlijas Apškrūmas “Dzirdēt ar sirdi” (“Zvaigzne ABC”) un Guntara Rača krājums “Laikam nav laika” (“Mikrofona ieraksti”).

No “Tulkotās daiļliteratūras” šogad vislasītākie izrādījušies divi populārās īru rakstnieces Lūsindas Railijas romāni “Meitene uz kraujas” un “Lavandu dārzs”, kuras tulkojusi Ligita Lanceniece, izdevusi “Zvaigzne ABC”. Lielu lasītāju atsaucību izpelnījies arī Kristīnas Dodas romāns “Nozagtie skūpsti” Birutas Vaivodes latviskojumā (“Kontinents”).
Dokumentālās oriģinālliteratūras žanrā lasītāju uzmanības centrā ir Valda Zatlera grāmata “Kas es esmu” (“Jumava”)un divas Līgas Blauas sarakstītās grāmatas – “Harijs Spanovskis. Nekas jau nebeidzas” un “Zemgalietis. Uldis Dumpis” (abas – “Žurnāls Santa”).

Tulkotās dokumentālās literatūras nominācijā pats pieprasītākais izrādījies Jukas Rislaki dokumentālais pētījums “Vorkuta. Sacelšanās ieslodzīto nometnē”, ko tulkojusi Gunta Pāvola, izdevusi “Lauku Avīze” un divas populārā publicista Viktora Suvorova grāmatas “Kuzjas māte: dižās desmitgades hronika” un “Ledlauzis: kurš sāka Otro pasaules karu”, tulkotājs Jānis Kalve (“Dienas Grāmata”).

Bērnu oriģinālliteratūras grāmatu vidū šogad vislasītākās bija divas izdevniecības “Zvaigzne ABC” grāmatas – Jura Zvirgzdiņa “Miega pasaka” un Arno Jundzes “Kristofers un ēnu ordenis”, kā arī Ineses Zanderes “Lupatiņu rīts” (“Liels un mazs”).

Bet tulkotās bērnu literatūras konkurencē joprojām nepārspēta nu jau vairākus gadus ir pasaulē slavenākā mūsdienu bērnu rakstnieka Džefa Kinnija asprātīgā “Grega dienasgrāmata”, 7., 8. un 9. turpinājums, latviskojusi Daina Ozoliņa (“Zvaigzne ABC”).

LBAB konkursā par vislasītākajām grāmatām piedalās iepriekšējos trīs gados iznākušie darbi. Šoreiz lasītāju viedokli apkopoja 613 pilsētu un pagastu publiskās bibliotēkas, kas ir nedaudz vairāk nekā iepriekšējos gados.

LBAB piecpadsmitā darba gada noslēgumā, kas paredzēts š.g. 2.decembrī Vidzemes koncertzālē Cēsīs, kātrā nominācijā vienas vislasītākās grāmatas autors, tulkotājs un izdevniecības saņems “Lielo lasītāju balvu – 2016”, pauda Eglīte. Konkurss par šīs balvas saņemšanu notiek jau trīspadsmito gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Pilno statistiku studijā!!!

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Nevajag “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).” 😉

  =======

  😉

  “Bet citādi – VISS rullē un pa košo!…”
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  (…)
  Par laimi – šajā “valstī” CITĀ ziņā,
  Viss “rullē perfekti” (pauž plašsaziņa):
  “Gan valdība par pavalstniekiem gādā,
  Gan sabiedrība (lojāla!) daudz strādā ~
  Ne kāds pa SILI bradā, rukšķu barā,
  Ne “glupais pūlis” streso, vīlies varā,
  Ne daži “sugas biedri” rij un laupa,
  Ne daudzi “pārējie” pa grasim taupa,
  Gan svētkus svin (pie TV truli tupot),
  Gan “kampaņās” ‘ņem dalību’ (pa glupo),
  Gan “sašutinās”, ja kas nav pa prātam
  (Gan “lumpeņiem”, gan varas “aparātam”),
  Pat – “demisijas” pieprasa, vai sodus
  (Ja “masām” šķiet, ka daži “nogāž podus”) ~
  Tad “MĒS” pa “pagalītei sārtā metam”,
  “Caur svilpi tvaiku nolaižot” (pa retam!)…

  Bet citādi – šai “valstī” Latv(ĀN)ijā,
  Pa košo rullē VISS – kā “Leiputrijā”:
  Šeit piena upes ķīseļkrastus mērcē
  (Ne – SILE smako rukšķu vircas tērcē),
  Un putras kalniem – bieza zafte virsū
  (Ne – viss un vienmēr sanāk kā caur …”ķēķi”),
  Uz naudas (SVEŠAS) – Milda (VĒL), kā dzīva
  (Ne – LATU nokauj “euro” sērga sīva),
  Gan darba netrūkst ļautiņiem, gan maizes
  (Ne – “simtlatnieku” / “emigrantu” šaizes),
  Gan “pensīšos” var bezrūpīgi “kūkot”
  (Ne – ubaggrašus “pašvaldoņos” lūkot),
  Pat grūtdienīšiem pieciešami klājas
  (Ne – cer, ka šie “pa fikso atstieps kājas”) ~
  Par šito – “tautai” prieks, kas “valsti” ciena
  (Ko PAŠI “latv(ĀN)ieši” ‘laiž pēc piena’)!!!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. muļķības, lauku bibliotēkās reti kad kads ienak un ja ienāk tad paklačot bet galvenokart visi apmekletāji tiek pierakstīti kā priekš statistikas itkā tie tur būtu bijusi

 4. Vislasītākās nekad nevar dabūt, tās nekad plauktā nestāv , tāpēc statistika nav īsta . Skaitiet pieprasītākās .

Draugiem Facebook Twitter Google+