×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. jūlijs, 2013
Drukāt

Noskaidrotas skolas, kuras saņems “Lielās Pūces” un “Mazās Pūces” balvu

Foto-LETAFoto-LETA

Otrdien, 9.jūlijā, notiks balvas “Lielā Pūce” un “Mazā Pūce” pasniegšana, aģentūru LETA informēja Ata Kronvalda fonda projektu vadītāja Ilze Bulgača.

Šogad “Lielo Pūci” saņems Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Daugavpils krievu vidusskola, Rīgas Zolitūdes ģimnāzija, Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Valmieras Valsts ģimnāzija.

Tikmēr “Mazo Pūci” saņems Daugavpils Saskaņas pamatskola, Rīgas 89.vidusskola, Rīgas Herdera vidusskola, Rudzātu vidusskola un Balvu pamatskola.

Bulgača norāda, ka fonds labākos skolu kolektīvus apbalvo pēc sasniegumiem skolēnu zinātnisko darbu konferencēs, mācību priekšmetu valsts un atklātajās olimpiādēs un radošajās skatēs. Skolas vērtē lielo – vidusskolēnu skaits ir lielāks par 100 – un mazo skolu grupās.

“Lielās Pūces” mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.

Ceļojošo balvu “Lielā Pūce” pirmo reizi pasniedza 1988./1989.mācību gadā. Balvas dibinātāji bija Izglītības ministrija, Jauno zinātnieku un speciālistu padome, jaunatnes firma “Kontakts”. Fonda pārstāve norāda, ka tajā laikā Latvijas virzībai uz suverēnu valsti sevišķi svarīga loma bija uzkrātajam intelektuālajam potenciālam un prasmei to izmantot. Dibinātāji uzskatīja, ka nākamo zinātnieku, speciālistu un vadītāju izveides pamats ir skola, tādēļ ir jāstimulē skolotāju darbs ar talantīgiem skolēniem un jānodibina balva, ko pasniegt labākajiem skolu kolektīviem par skolēnu sasniegumiem mācību darbā.

Pilns reitings skatāms interneta vietnē “www.skolureitings.lv”. Balvas pasniegšana notiks Izglītības un zinātnes ministrijas Lielajā zālē plkst.10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+