Mobilā versija
+3.1°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
29. decembris, 2014
Drukāt

Noskaidroti 17 miljonus vērto starppilsētu pārvadājumu veicēji

Foto-LETAFoto-LETA

"Nordekas" autobuss Rīgas starptautiskajā autoostā.

Autotransporta direkcijas izsludinātajā konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem turpmākajos sešos gados Jūrmalas un Bauskas virzienā uzvarējušas vairāku pārvadātāju veidotās apvienības, iegūstot tiesības slēgt līgumus kopumā par 17 miljoniem eiro.

Kā liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, reģionālajā starppilsētu nozīmes maršrutu tīklā Latvijas vidienē lotē “Centrs-1” maršrutos Jūrmalas virzienā ir uzvarējusi apvienība, ko veido AS “Nordeka”, AS “Rīgas Taksometru parks” un AS “Liepājas autobusu parks”.

Savukārt līgums par pārvadījumiem Bauskas virzienā tiks slēgts ar apvienību, ko izveidojušas SIA “AIPS”, AS “Nordeka”, SIA “Tukuma auto” un AS “Liepājas autobusu parks”.

Paredzamā līgumcena Bauskas virzienā ir 9,36 miljoni eiro, bet Jūrmalas virzienā – 7,8 miljoni eiro.

Informācija Autotransporta direkcijas mājaslapā liecina, ka Ogres virzienā uzvarējusi ir pretendentu apvienība, ko veido “Liepājas autobusu parks”, “Nordeka”, “Ogres autobusu parks” un “Aizkraukles ATU”. Pretendenta “Sabiedriskais autobuss” iesniegtais finanšu piedāvājums atzīts par nepamatoti lētu un izslēgts no dalības konkursā.

Kā ziņots, iepirkumu veido trīs daļas, un tajā ir iekļauti 28 dažādi maršruti Latvijas vidienē virzienos no Rīgas uz Bausku, Ogri un Jūrmalu.

Paredzams, ka konkursa uzvarētāji pārvadājumus sāks 2015. gada 1. februārī un pārvadājumu līgumi tiks slēgti līdz 2020. gada 31. decembrim.

Kā skaidro direkcijā, kopš 2008. gada turpinās tiesvedība ar pārvadātājiem par atklātā koncesijas konkursa rezultātiem maršruta tīkla lotē “Centrs-1”, un sabiedriskā transporta pakalpojumi līdz šim tika organizēti pagaidu kārtībā, pārvadājumu līgumiem nepārsniedzot divu gadu termiņus. ATD atzīst, ka līdz ar to cieta pārvadājumu kvalitāte, jo pagaidu līgumiem nav piemērojamas augstas kvalitātes prasības. Jaunie sešu gadu termiņa līgumi ļaušot izvirzīt augstākas prasības pārvadātājiem un nodrošinās pasažieriem komfortablus braukšanas apstākļus, apgalvo direkcijā.

Iepriekš Latvijas Autoostu un reģionālo pārvadātāju asociācija un Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija norādījušas, ka ATD konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem starppilsētu maršrutu tīklā virzienos no Rīgas uz Bausku, Ogri un Jūrmalu zemākās cenas nosaukusi “pelēkajā sektorā” strādājoša firma – “Sabiedriskais autobuss”. Organizācijas izteica vēlmi vērst atbildīgo institūciju uzmanību uz to, ka jānotiek objektīvai un detalizētai piedāvājumu izvērtēšanai, nepieciešamības gadījumā piesaistot transporta nozares ekspertus, izvērtējot, vai cenas nav dempingotas.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+