×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

Noskaidroti Ineses Galantes Talantu konkursa laureāti

Foto: Evija Trifanova, LETAFoto: Evija Trifanova, LETA

Svētdien, 8. maijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Ineses Galantes fonda rīkotajā Talantu konkursa finālā tika noskaidroti 2016.gada laureāti – 12 mūziķi četrās kategorijās, kā arī noteikta konkursa sekotāju simpātija, LA.lv pavēstīja fonda pārstāve Inga Vasiļjeva.

“Pie akadēmiskās mūzikas debesīm iemirdzas jaunās zvaigznes, un man ir liels prieks, ka es varu tām sniegt savu svētību, dodot iespēju attīstīties un nokļūt uz lielās skatuves. Novēlu jaunajiem turpināt izkopt talantu, mācīties, lai kļūtu par dižām mūzikas izcilībām un lai Latvijas vārds izskanētu vēl tālāk,” sajūsmu par rezultātiem izrāda Inese Galante.

“Latvijā ir daudz patiesi apdāvināto bērnu un jauniešu, tajā skaitā arī mūzikas jomā. Ir ļoti svarīgi pareizajā brīdī atbalstīt šos talantus, palīdzēt tiem attīstīties. Šis konkurss ir viens no lieliskajiem veidiem, kā to darīt, lai arī nākotnē mūsu valsts varētu lepoties ar lieliskajiem mūziķiem un vokālistiem. Tāpēc Rietumu Bankas Labdarības fonds jau vairākus gadus atbalsta Ineses Galantes rīkoto konkursu. No sirds novēlu panākumus visiem tā dalībniekiem un ceru, ka mēs ne reizi vien vēl redzēsim viņus uz skatuves”, – pauda Inga Šīna, Rietumu Bankas Labdarības fonda Valdes priekšsēdētāja.

Talantu konkursa uzvarētāji saņēma laureāta diplomus, naudas balvas 400, 200 un 100 eiro apmērā, pusgada mācību stipendijas 100 eiromēnesī un uzaicinājumus uzstāties šī gada festivālā “Summertime – aicina Inese Galante”. Katras fināla kategorijas pirmās un otrās vietas laureātu pedagogi saņēma atzinības balvas 100 eiro apmērā. Pilnīgi visi pedagogi, kas atsūtījuši audzēkņus uz konkursu, garantēti saņem ielūgumu divām personām uz festivālu augustā.Kategorijā “Publikas simpātija” visvairāk balsu un balvu 500 eiro saņēma akordeonists Juris Surnajevs (Limbažu mūzikas skola), visu laureātu saraksts atrodams ŠEIT.

Konkursa laureātus būs iespēja dzirdēt festivālā “Summertime – aicina Inese Galante”, kas no 8. līdz 14. augustam notiks Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē. Finālistiem tika pasniegtas arī vairākas speciālbalvas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+