×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Noskaidroti Jāzepa Pīgožņa konkursa izstādes dalībnieki

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Jāzepa Pīgožņa glezna "Ziemas ceļš".

Konkursa izstādei “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” iesniegti vairāk nekā 130 mākslas darbi, no kuriem izstādē būs aplūkojami 63 autoru 83 darbi, LA.lv pastāstīja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Kristīne Lipenite.

Lai veicinātu mākslinieku interesi glezniecībā atveidot Latvijas dabu un izceltu Latvijas ainavu glezniecības nozīmi mūsdienu mākslā, jau otro gadu tika izsludināts konkurss izstādei – “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”.

Šogad konkursa atlasei tika iesniegti 73 autoru vairāk nekā 130 mākslas darbi, no kuriem izstādei atlasīti 63 autoru 83 darbi. Pērn darbu bija vairāk – 2015. gadā izstādei tika atlasītas 78 autoru 108 gleznas.

Žūrijas komisijas sastāvā bija mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, Preiļu novada muzeja galvenā māksliniece Silvija Berezovska, mākslinieks, LZA goda loceklis Jānis Strupulis, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks un žūrijas priekšsēdētājs, pagājušā gada Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā ieguvējs – Latvijas Universitātes profesors, mākslinieks Roberts Muzis.

Izstādē būs apskatāmi gan latviešu vecmeistaru, gan vidējās paaudzes, kā arī jauno mākslinieku darbi. Konkursam iesniegtie darbi pārsvarā darināti eļļas un akrila tehnikā. Žūrijas komisija pauda gandarījumu par iesniegto darbu augsto kvalitāti un aicināja māksliniekus gatavoties arī nākamajai J. Pīgožņa balvai, tverot ainavas jēdzienu daudz plašāk un drosmīgāk, kā arī mazāk turēties pie klasiskās ainavas izpratnes.

Jāzeps Pīgoznis (1934-2014) ir viens no izcilākajiem Latvijas ainavu gleznotājiem, kura darbi atspoguļo Latvijas dabas ziemeļniecisko krāšņumu un daudzveidību visos gadalaikos. Savos darbos viņš tiecas pēc vispārināta dabas tēla atklāsmes reālistiski tvertās ainavās un mazpilsētu skatos. Katra glezna ir pati pilnība, kurā rezumējas harmonija un latviskā mentalitāte.

Izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” Sv. Pētera baznīcā tiks atklāta 19. martā – Jāzepa dienā. Apskatei tā būs atvērta no 20. marta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+