Bizness

Noskaidroti labākie darba devēji Latvijā 1

Ilustrācija – Shutterstock.com

Svinīgā ceremonijā 13. februārī paziņoti un apbalvoti 2013. gada TOP darba devēji – pievilcīgākie un iekārojamākie uzņēmumi Latvijā, kuros darba ņēmēji visvairāk vēlētos strādāt, un starp līderiem nemainīgi jau otro gadu ir uzņēmumi “Latvenergo”, “Swedbank” un “Statoil”, portālu “LA.lv” uzzināja aptaujas rīkotāji.

Noskaidrots gan labākais darba devējs, kurš pirmais nāk prātā kā iekārotākā darbavieta starp darba ņēmējiem, kā arī kārotākie darba devēji populārākajos biznesa sektoros. Aptauju “TOP darba devēji 2013” veica interneta personāla atlases uzņēmums “CV-Online Latvia” 2014. gada janvārī, un tajā piedalījās vairāk nekā 2120 respondentu no visas Latvijas.

Iekārotākie darba devēji tika noskaidroti sešās kategorijās: TOP darba devējs 2013, TOP darba devējs 2013 FINANŠU sektorā, TOP darba devējs 2013 TIRDZNIECĪBAS sektorā, TOP darba devējs 2013 RAŽOŠANAS sektorā, TOP darba devējs 2013 IT un TELEKOMUNIKĀCIJU sektorā, TOP darba devējs 2013 TRANSPORTA un LOĢISTIKAS sektorā.

Par TOP darba devēju 2013 jau otro gadu pēc kārtas tika atzīta AS “Latvenergo”, kuru spontāni kā pirmo iekārojamāko darba devēju minēja 6% respondentu. Par galvenajiem iemesliem vēlmei strādāt šajā uzņēmumā respondenti norādījuši – darba devēja atpazīstamību un stabilitāti (84%), reputāciju (40%), motivējošus darba nosacījumus (36%) un labas karjeras izaugsmes iespējas (36%).

Atlasot un respondentu izvēlei izvirzot Latvijas lielākos uzņēmumus, kuri atrodas TOP 500 pēc apgrozījuma populārākajos biznesa sektoros, par TOP darba devēju 2013 finanšu sektorā otro gadu pēc kārtas kļuvusi AS “Swedbank”.

Par TOP darba devēju 2013 tirdzniecības sektorā atkārtoti atzīta SIA “Statoil Fuel&Retail Latvia”, savukārt par TOP darba devēju 2013 transporta un loģistikas sektorā kļuvusi AS “Air Baltic Corporation”, kura arī atkārtojusi pērnā gada panākumu. Pēc spraigas cīņas par TOP darba devēju 2013 IT un telekomunikāciju sektorā atkārtoti atzīta SIA “Latvijas mobilais telefons”. Visbeidzot par TOP darba devēju 2013 ražošanas sektorā pārliecinoši kļuvusi AS “Latvenergo”, kura ieguvusi šādu atzinību savā biznesa sektorā pirmo reizi.

“Analizējot aptaujas rezultātus, jāsecina, ka kopumā nav vērojamas būtiskas izmaiņas starp iekārotākajiem darba devējiem, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Lielākie ieguvēji ir tie uzņēmumi, kuri īstenojuši sekmīgu personāla vadības politiku un piestrādājuši pie sava zīmola atpazīstamības, tādējādi spodrinot savu tēlu darba tirgū. Savukārt uzņēmumi, kuri saskārušies ar dažādām krīzes situācijām gan organizācijas iekšienē, gan savā nozarē, kā arī īstenojuši ne tik efektīvu personāla vadību, ir mazinājuši savu reputāciju darba ņēmēju skatījumā,” skaidro “CV-Online Latvia” biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš.

Gandarījumu par aptaujas “TOP darba devēji 2013” rezultātiem izteica arī Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone: “Man ir liels prieks jau vairākus gadus pēc kārtas pirmajās darba devēju topa vietās redzēt Latvijas Darba devēju konfederācijas biedrus – “Latvenergo”, “Latvijas mobilo telefonu”, “Lattelecom” un citus. Viņu atrašanās šī saraksta galvgalī pierāda, ka labam darba devējam jābūt sociāli atbildīgam, jādomā par darbinieku labklājību, sociālajām garantijām un izglītošanu, jācīnās par savām un darbinieku tiesībām, iesaistoties likumdošanas procesu izstrādē.”

Šogad visi iekārotākie darba devēji pēc aptaujas “TOP darba devēji 2013” rezultātiem saņēma ne tikai trofejas un diplomus, bet arī īpašu atpazīšanas zīmi, kuru varēs izmantot uzņēmuma ārējā komunikācijā, piemēram, publicējot darba sludinājumus. Tas būs kā apliecinājums, ka darba ņēmēju vidū uzņēmums atzīts par iekārotāko darba devēju 2013. gadā.

LA.lv