×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

Noskaidroti labākie dizaina objekti

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Pagājušajā nedēļas nogalē Ķīpsalā mēbeļu un interjera izstādē “Baltic Furniture 2012” varēja lūkot un izprašņāt mēbeļu ražotājus, tirgotājus, dizainerus un interjera speciālistus.


Varēja nolūkot vai pasūtīt arī individuālas mēbeles, oriģinālu interjera priekšmetu vai piemeklēt interesantu furnitūru un modernus apdares materiālus. Pirmo reizi rādīt savas masīvkoka dekoratīvās mēbeles bija atvedis SIA “Mūsas amatnieks” – pasūtītājs bijis tik apmierināts ar izgatavoto bufetes galdu virtuvei, ka pieteicis doties uz izstādi. Metāla un plastikāta mēbeļu kājas, eņģes un citas lietas solīja izgatavot uzņēmums “Metālserviss”, eksponējot plašu furnitūras klāstu. Daudzi ar interesi pulcējās un izmēģināja apgulties, lai speciāls sensors “Beddit” (zem palaga) paanalizētu viņu veselības stāvokli – uz mikrokustībām balstītā sirdsdarbības un elpošanas orgānu izpētes metode rezultātus uzskatāmi parādīja datora monitorā. Somu speciālists katram ieteica optimālo pozu nakts mieram un demon­strēja, kas notiek ar mūsu mugurkaulu, ja nepareizi guļam un par maz nodarbojamies ar sportu. Savukārt dizainere Ieva Kreituze parūpējusies par cilvēkiem ar kustību traucējumiem – gultas skapītis pārvietojams uz ritenīšiem, tam ir paceļama virsma lietošanai gultā. Izstrādājot savu diplomdarbu, jaunā speciāliste izveidojusi uzņēmumu “Mēbeles aprūpei mājās”.

“Dizaina parkā” savu veikumu rādīja arī divpadsmit Latvijas mākslas un dizaina skolas. Topošie speciālisti pārliecināja ar savu radošumu un meistarību: rēzekniešu mūsdienīgā dizaina gaismas ķermeņi, Daugavpils Saules skolas ērtās, ekoloģiskās un interesantās mēbeles bērniem, tostarp šūpuļkrēsls “Ripulis” un mantu kaste “Rotaļlietu būri”, RTU mēbeļu kolekcija, kuras dizainā integrētas latviešu rakstu zīmes. Atraktīvā ceremonijā Ķīpsalas izstāžu hallē tika apbalvoti laureāti Latvijas Dizaineru savienības (LDS) rīkotajā konkursā “Gada balva dizainā”. Konkursam iesniego darbu skaits audzis divkārt, kas liecina arī par sabiedrības tiekšanos pēc kvalitatīvām un ilgmūžīgām lietām un skaistas vides. Pavisam šogad tika pieteikti 149 darbi, visplašāk pārstāvētā dizaina kategorija bija Industriālais dizains, kurā bija iesniegti 54 darbi, otrā populārākā kategorija bija interjera dizains ar 26 projektiem, vides dizainam bija pieteikti 22, bet modes un grafiskajā dizainā – 16 darbi. Priekšmeti, mēbeles, gaismas ķermeņi, trauki, tērpi, aksesuāri bija rosinoši formās un funkcijās, turklāt bija vērojami dizaineru centieni izmantot vietējos izejmateriālus. Pilnīgs nomināciju un uzvarētāju un atzinību saņēmušo arhitektu, dizaineru un objektu saraksts pieejams LDS mājas lapā www.design.lv.

 

 

1. vieta nominācijā “Biroju interjera dizains” un lielā balva “Gada labākais interjera dizains” – “Birojs Greenhouse” autoriem “Open AD” arhitektei, interjera dizainerei Zanei Teterei, arhitektam Kārlim Lauderam, interjera dizainerei Elīnai Teterei.

1. vieta nominācijā “Produktu paraugu dizains” kategorijā “Rūpnieciskais dizains” – dizainerei Baibai Rullei par lampu lekciju “Fragile”. Pati dizainere savu kolekciju dēvē par jauku, sievišķīgu un… mazliet naivu, kas patiesībā ir lieliska īpašība tehnokrātiskajā laikmetā.

1. vieta nominācijā “Vides objektu dizains”un “Gada balva dizainā 2012” (vides dizainā) – Guntaram Jansonam par Cēsu pils parka rekonstrukciju. Parks ir kompleksi sakopts, atjaunots celiņu tīkls, Vēzīša un Dīķa kāpnes, soliņi to vēsturiskajā novietnē.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+