×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Noskaidroti labākie skolēni – roku mazgātāji

Foto - Shuttestock.comFoto - Shuttestock.com

 

Oktobra vidū Bērnu slimnīcas kolektīvs līdz ar sadarbības partneriem akcijas “Mazgā rokas – esi vesels” ietvaros uzrunāja sabiedrību un īpaši bērnus, jautājot, vai katrs no mums zina, kā pareizi mazgāt rokas? Lai atgādinātu šo tik ļoti vienkāršo, bet reizē nepelnīti piemirsto pareizo roku mazgāšanas tehniku, ārstu kolektīvs izveidoja īpašu dziesmu un deju, kurā tika uzsvērtas būtiskākās kustības. Ārstu paraugam sekot tika aicināti arī mācību iestāžu bērni, demonstrējot savas prasmes roku mazgāšanā.

Konkursa ietvaros tika saņemtas 16 radošas roku mazgāšanas dejas versijas, to autori bija skolēni un bērndārznieki no tuvākiem un tālākiem Latvijas apgabaliem. Kā visčaklākā deju radīšanas skola ir jāuzteic Siguldas 1.pamatskola, kas iesūtīja trīs dažādas dejas.

Starp visiem pretendentiem par uzvarētājiem ir atzīta:

1.vieta Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 4.d klase (viņu iestudētā deja aplūkojama šeit)

2.vieta Rīgas Juglas vidusskolas 2.d. klase,

3.vieta Slokas pamatskolas 1.a, 3.b, 6.a klases apvienotais kolektīvs (http://www.youtube.com/watch?v=xxVyUMedRoY).

Skolēni balvās saņems iespēju iepazīties gan ar mediķu darbu Bērnu slimnīcā un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, gan apmeklēt RSU medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un Rīgas Zooloģisko dārzu.

Savukārt žūrijas papildbalvu saņem bērnu dārza VPII “Zvaniņš” audzēkņi no Lielvārdes novada, Jumpravas pagasta.

Akcijas ietvaros arī Rīgas Domes Labklājības departaments divu mēnešu ietvaros apmeklēja 2050 galvaspilsētas skolēnus, lai stiprinātu viņu teorētisko bāzi par šo tematu. Rīgas domes Labklājības departamenta Veselības pārvaldes vadītāja Inga Solovjova atklāj, ka “bērni informāciju par roku mazgāšanu uzņem ar interesi. Dažiem no viņiem ir priekšzināšanas, bet citiem tikai aptuvena nojausma, kā un kāpēc pareizi jāmazgā rokas. Taču bērni ir ļoti aktīvi un zinātkāri, var redzēt, ka tas viņus tiešām interesē. Patiesi ceru, ka šo informāciju viņi pieņems teorētiskai zināšanai, ko vienlaikus realizēs arī savā ikdienā”.

Bērnu slimnīcas Infekciju kontroles dienesta vadītāja, pediatre Dace Kūriņa atgādina: “Infekcijas slimību izraisošos vīrusus un baktērijas bez mazgāšanas līdzekļiem, izmantojot tikai ūdeni, var nomazgāt tikai daļēji. Mazgāšanas līdzekļi satur virsmas aktīvās vielas, ar kuru palīdzību no rokām tiek nomazgāti netīrumi, kas satur daudz mikrobu un vīrusu, it īpaši zem nagiem, pirkstu starpās un zem juvelierizstrādājumiem. Roku mazgāšana ar ziepēm ir ne tikai lētākais, bet arī efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no inficēšanās ar gremošanas trakta un augšējo elpceļu infekcijām. Daži no mikroorganismiem, kas nokļuvuši uz rokām var izraisīt smagas, arī dzīvību apdraudošas saslimšanas. Mediķi ir pierādījuši, ka cilvēks var saslimt ar neskaitāmām slimībām, tostarp caureju, gripu un hepatītu (tautā sauktā dzeltenā slimība), ja regulāri un pareizi netiek mazgātas rokas.”

Ja arī Jums rūp sava roku higiēna, atgādinām, kad jāmazgā rokas:

o pirms brūces pārsiešanas vai slimnieka/ zīdaiņa aprūpes,

o pirms kontaktlēcu ielikšanas/ izņemšanas,

o pēc atgriešanās mājās no rotaļām pagalmā, sabiedriskā transporta, veikalu u.c. sabiedrisku vietu apmeklēšanas,

o pēc tualetes apmeklējuma,

o pēc autiņbikšu mainīšanas,

o pēc deguna šņaukšanas, klepošanas, šķaudīšanas,

o pēc atkritumu iznešanas,

o pēc saskares ar jēlu gaļu vai zivīm,

o pēc slimnieka aprūpes.

Kā pareizi mazgāt rokas?

• Mazgā rokas ar siltu, tekošu ūdeni un ziepēm,

• rūpīgi ziepē visas plaukstu virsmas, pirkstus, to starpas, arī plaukstas locītavas un nagus,

• pēc mazgāšanas rokas rūpīgi nosusini, vislabāk ar vienreiz lietojamu papīra salveti,

• lai rokas nekļūtu pārlieku sausas, lieto rokas kopjošu krēmu pēc katras mazgāšanas reizes.

Bērnu slimnīca teic lielu paldies visiem akcijas “Mazgā rokas – esi vesels” dalībniekiem, sadarbības partneriem un atbalstītājiem: Rīgas domes Labklājības departamenta Veselības pārvaldei par informatīvo atbalstu un idejām, uzņēmumam Luksja, Valdim Škutānam un Aleksandrai Kurusovai par dejas horiogrāfiju, Pjotram Karpuhinam ar komandu par video uzņemšanu, kā arī NMPD un RSU par sniegto iespēju bērnus iepazīstināt gan ar mediķu darbu, gan jauno ārstu apmācību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+