×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Noskaidroti labākie “Windows 8” programmu izstrādātāji Latvijā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

“Microsoft Latvia” izsludinātajā “Windows 8” programmu izstrādātāju konkursā, kurā piedalījās 17 “Windows Store” publicētās programmas, četri Latvijas izstrādātāji saņēmuši balvas Latvijas līmenī un viens – reģionālajā, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja konkursa organizētāji.

Nacionālajā līmenī balvu saņēmis Andris Buhanovskis, kurš ar programmu “Latviešu valodas gramatika” uzvarējis izglītības kategorijā. Egons Kalniņš saņēmis balvu par programmu “Autoskola (free)” kategorijā “Pārnests no “Windows Phone””, savukārt Edgars Ozols balvu saņēmis par programmu “English dictates” Inovāciju kategorijā un
Kārlis Briedis par programmu “BitMaze” “UX” lietotāju saskarnes dizaina kategorijā.

Reģionālajā kategorijā “Visvairāk lejupielādētā programma” uzvarējis Andris Pakulis par spēli “2048”.

Kā skaidro konkursa organizētāji, Latvijas izstrādātāji otro gadu pēc kārtas izrāda interesi un spējas veidot “Windows 8” programmas. Šobrīd “Windows Store” esot pieejamas vismaz 35 Latvijā radītās programmas, no kurām 17 tapušas šī gada konkursam. Atšķirībā no iepriekšējā gada šogad izstrādātāji esot varējuši mēroties spēkiem arī reģionālajā līmenī – 24 valstu konkurencē. Kā rādot pieredze un šī gada konkursa rezultāti, Latvijas spēļu izstrādātāji esot spējīgi gūt globālus panākumus, piemēram, iepriekšējā gada uzvarētāja uzņēmuma “innoWate” radītās spēles “Windows 8” un “Windows Phone 8” platformās lejupielādētas jau miljoniem reižu, savukārt šī gada spēle “2048” pirmā mēneša laikā pieredzēja jau 160 000 lejupielāžu, informē “Microsoft Latvia” pārstāvis Aigars Mačiņš.

Reģionālā konkursa uzvarētājs Andris Pakulis informē, ka spēli divu cilvēku komandā izveidojis 60 stundu laikā.

Konkurss norisinājās gan vietējā, Latvijas, gan reģionālajā mērogā – 24 Centrāleiropas un Austrumeiropas reģiona valstīs. Konkursā varēja piedalīties maksas un bezmaksas lietojumi, kas izstrādāti “C++”, “C#”, “VB”, “XAML” un “Javascript” programmēšanas valodā.

“Microsoft” pārstāvniecība Latvijā ir dibināta 1999.gadā, bet māteskompānija, kas patlaban ir globāls programmu, pakalpojumu un interneta tehnoloģiju koncerns, dibināta ASV 1975.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+