Dabā
Zaļā dzīvošana

Noskaidroti LVM Meža olimpiādes finālisti0

Ir noslēgusies LVM Meža olimpiādes konkursa otrā kārta, kurā noskaidrotas tās 10 komandas, kuras 26. aprīlī tiksies Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē, lai cīnītos par galveno balvu – izzinošu ārzemju ekspedīciju, vēsta vietne mammadaba.lv.

Jau rudenī skolēni tika aicināti doties dabā, lai no tās iedvesmotos un radītu izzinošu āra mācību spēli, kuras būtība izskaidrota ne vairāk kā vienu minūti garā video pamācībā. No 15 komandu darbiem, kas tika izvirzīti konkursa otrajai kārtai, žūrijas pārstāvji izvēlējās savus favorītus, bet komandu atbalstītāji tika aicināti balsot par sev tīkamākajām spēlēm “Izzini mežu, Latvija” Facebook lapā, kā arī Youtube kanālā. Pieciem žūrijas izvēlētajiem favorītiem pievienojās komandas, kuras ieguva vislielāko kopējo punktu skaitu Youtube un Facebook balsojumā.

Šī gada LVM Meža olimpiādes finālā tiksies sekojošās komandas ar spēlēm:

Aizputes vidusskolas “Vides pētnieki” ar “Izmeklēšana mežā”

Carnikavas pamatskolas “Carnikavas pamatskolas 8.klase” ar “Noziegumam pa pēdām”

Krāslavas pamatskolas “Možie” ar “Bagātību sargi”

Nīkrāces pamatskolas “Sprunguļi” ar “Sprunguļgolfs”

Ventspils 4. vidusskolas “Lielie Gailīši” ar “Meža karte”

Irlavas vidusskolas “Meža skudras” ar “Izaudzē koku”

Jelgavas 6. vidusskolas “Meža meistari” ar “Meža meistari”

Jelgavas 2. pamatskolas “Čiekuri” ar “Paslēpes ar Latviju”

Ventspils 4. vidusskolas “Veiklie pētnieki” ar “Veikls un gudrs”

Aizkraukles novada vidusskolas “Imperium Silva” ar “Meža Eldorado”

LVM Meža olimpiādes mērķis ir Latvijas skolās popularizēt radošu un veselīgu mācīšanos svaigā gaisā, kā arī veicināt jauniešu izpratni par Latvijas lielāko atjaunojamo resursu – mežu. Jau otro gadu konkursa ietvaros skolēnu uzdevums bija radīt āra mācību spēli par mežu un, izmantojot dabā pieejamos materiālus, šo spēli ne tikai izspēlēt dabā kopā ar klases biedriem, bet arī veidot instrukciju, lai ar šo materiālu varētu iepazīties arī citu skolu audzēkņi un skolotāji.

LA.lv