Latvijā
Sabiedrība

Noskaidroti šogad populārākie bērnu vārdi. Netrūkst arī retu vārdu 2


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs attēls. Foto: Fotolia

Kļuvuši zināmi šogad populārākie bērnu vārdi. Vecāki visbiežāk saviem jaundzimušajiem izvēlas starptautiskus vārdus, kuri ir labskanīgi gan latviešu, gan angļu valodā. Bet netrūkst arī retu vārdu. Šogad, piemēram, ir piedzimusi gan Vasara, gan Laimrūta, gan Skaiste, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Šā gada populārāko sieviešu vārdu piecniekā ir Sofija, Alise, Emīlija, Marta un Anna. Sofija savas līderpozīcijas saglabā jau vairākus gadus pēc kārtas. Līdzīgi ir ar vārdu Roberts, kas arī šogad ieņem pirmo vietu populārāko zēnu vārdu sarakstā. Vārds Roberts populārs jau ilgu laiku un piecniekā atrodas jau 17 gadus. Aiz viņa seko Marks, Markuss, Olivers un Gustavs.

Bet 10. vietā šogad ir iekļuvis Jānis. Šis skaistais latviešu vārds tika iedots 144 zēniem.

Kādreiz tik populārie vārdi tagad tiek doti reti. Šogad visā Latvijā ir dzimušas tikai divas Daces un Ineses, astoņas Ilzes, četrpadsmit Līgas, vienpadsmit Ivo un divdesmit Andri.

Šajā gadā tika doti arī neparasti bērnu vārdi. Piemēram, Anuka, Florence, Laisma, Kema, Vuks, Valids, Regnārs Pērkons, Latrels. Ir arī citi.

“Iedzīvotāju reģistrā reģistrēti tādi interesanti vārdi kā Skaiste, Dūja, Esme, Vasara, Laimrūta. Ir jūtama arī rietumu ietekme, piemēram, Serēna, varbūt par godu tenisistei Serēnai Viljamsai, Silvera, arī Ivanka, kas ir Donalda Trampa meitas vārds,” teic Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Santa Jonāte.

LA.lv