×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Noskaidroti TOP 3 iemesli, kāpēc cilvēki iegādājas kūkas

zefkuka

Dzimšanas un vārda dienas ir pats svarīgākais iegansts kūkas baudīšanai – šajos svētkos kūkas rotā 80% iedzīvotāju galdu. Otrs biežākais iemesls iegādāties kūku ir darba ballītes, jo 37% gadījumu plānotās svinības darba kolektīvos tiek atzīmētas ar saldu našķi. Savukārt trešais populārākais iemesls kūkas baudīšanai ir tas, ka iemesla nav – 34% iedzīvotāju atzīst, ka kūkas viņi mēdz iegādāties “tāpat vien, bez īpaša iemesla”, liecina uzņēmuma „Latvijas Maiznieks” sadarbībā ar Snapshots.lv veiktā iedzīvotāju aptauja.

„Latvijas Maiznieka” veiktajā aptaujā 87% respondentu atzina, ka mēdz sevi lutināt ar kūkām – 80% iedzīvotāju tās iegādājas veikalā, bet 7% ēd tikai pašu gatavotas kūkas.

7% iedzīvotāju atzīst, ka ar kūkām atļaujas sevi palutināt vismaz reizi nedēļā. Vēl katrs trešais iedzīvotājs jeb 29% aptaujāto atzīst, ka kūkas iegādājas vismaz reizi mēnesī, bet visraksturīgāk gan Latvijas iedzīvotājiem ir kūkas baudīt reizi divos līdz trīs mēnešos – tā rīkojas trešdaļa iedzīvotāju.

Starp sievietēm ir nedaudz vairāk aktīvo kūku baudītāju – 32% sieviešu kūkas iegādājas vismaz reizi mēnesī, savukārt vīriešu vidū saldummīļu ir 25%.

Nedaudz lielāks kārumnieku īpatsvars ir latviešu vidū. Proti, kūkas vismaz reizi mēnesī iegādājas 33% latviešu, kamēr citu tautību Latvijas iedzīvotāju vidū saldummīļu īpatsvars ir “tikai” 20%. Jāpiebilst, ka latviešu vidū ir lielāks to saldummīļu īpatsvars, kas kūkas iegādājas “tāpat vien, bez īpaša iemesla” – 39%. Savukārt cittautieši ar kūkām “tāpat vien’ mēdz sevi iepriecināt 25% gadījumu.

Ciemos ar kūku

Uz jautājumu, kādus svētkus nav iespējams iedomāties bez kūkas, aptaujas dalībnieki ar lielu pārsvaru – 88% – pirmajā vietā ierindo dzimšanas dienas. Gandrīz 2,5 reižu retāk tortes rotā vārda dienu svinību galdu – 36%.

Skaista torte 38% respondentu skatījumā ir lieta, bez kā nav iedomājama arī kāzu norise. Un gandrīz piektdaļa respondentu kūku cienītāju atzīst, ka tās izvēlas baudīt arī kāzu jubilejā (18%). Ceturtā daļa(25%) aptaujāto kūkas labprāt iegādājas arī brīdī, kad plānota tikšanās ar draugiem, bet 21% – kad gribas sevi apbalvot par kādu labi padarītu darbu.

Aptauja veikta šī gada maijā Latvijas iedzīvotāju vidū vecuma grupā no 18 līdz 74 gadu vecumam. Kopā aptaujāts 801 respondents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+