Uncategorized

Noskaidroti veiksmīgākie skolēnu videovēstījumi par Latvijas mežiem 1

Foto-LETA

Noskaidroti veiksmīgākie videovēstījumi AS ” Latvijas Valsts meži” rīkotajā Bioekonomikas skolā, kurus jaunieši veidoja par godu ANO Starptautiskajai Meža dienai. Labāko videovēstījumu autori saņems stipendijas no “Latvijas valsts meži”, kā arī īpašās balvas no biedrības “Zaļās mājas”. Rezultātus noteica kompetentas žūrijas vērtējums, tos arī iespaidoja publiskais balsojums internetā.

Visaugstāko žūrijas vērtējumu un 700 eiro stipendiju izpelnījusies Aizputes vidusskolas skolniece Ketija Pujāte, kuras video spilgti un pārliecinoši iemieso ideju “Koks ir latvieša pamats, mežs ir Latvijas nākotne”.

Otrajā vietā ierindojusies un 500 eiro stipendiju nopelnījusi Amanda Kalneja no Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas ar video, kurā viņa uzskatāmi parāda koksnes saistību ar savu ikdienu un vērtībām.

Trešajā vietā nokļuvusi Rīgas 3. Valsts ģimnāzijas skolniece Šarlote Ševele, kuras video radoši ilustrē stāstu par ilgtspējīgu mežsaimniecību. Viņa saņem 300 eiro stipendiju.

Savukārt īpašo žūrijas balvu – 200 euro stipendiju no biedrības “Zaļās mājas” par video, kurā uzskatāmi parādīta koknes saprātīga izmantošana, saņem Uldis Valainis no Vārkavas vidusskolas. Ulda radītais video ir arī augstu novērtēts vietnē “Facebook” ar gandrīz 600 lietotāju balsojumu.

Tā kā arī pārējo autoru darbi izpelnījās lielu “Facebook” lietotāju atzinību, veicināšanas balvas – mugursomas pārgājieniem dabā – saņem arī Lenora Anna Gorska no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Laura Jaunākā no Rīgas 49. vidusskolas, Amanda Kočāne no Rugāju novada vidusskolas, Reinis Dālbergs no International School of Latvia, Viktorija Rače no Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas un Marta Nikola Zīle no Mārupes vidusskolas.

Kopumā stipendiju konkursā vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola” šogad piedalījās vairāk nekā 70 dalībnieki. Konkursa pirmajā kārtā “Radi!” dalībniekiem bija iespēja radoši izpausties, darinot plakātus par tēmu “Bioekonomika”. Tika saņemti vairāk kā 70 darbi, kurus izvērtēja pieredzējusi žūrija. 30 labāko darbu autori tika aicināti piedalīties konkursa otrajā kārtā “Izpēti dabā!” un doties izzinošā meža ekspedīcijā kopā ar nozares ekspertiem.

Uzkrātās zināšanas un jaunie iespaidi jauniešiem noderēja konkursa trešajā kārtā “Runā!”, radot video vēstījumu ANO Starptautiskajā Meža dienā, kam bija izšķiroša loma stipendijas ieguvē.

LA.lv