×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Noskaidroti XVII Jaunrades deju konkursa uzvarētāji

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Nedēļas nogalē Valmierā notikušajā XVII Jaunrades deju konkursā, iegūstot maksimālo punktu skaitu, triumfēja horeogrāfi Agris Daņiļēvičs ar deju “Kas tos dūmus kūpināj”, Skaidrīte Andževa ar “Ai, kājiņas” un Jānis Ērglis ar horeogrāfiju “Te bij labi alu dzert”, informēja Latvijas Nacionālais kultūras centra Komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Par labākajām dejām jauno autoru konkurencē atzītas Latviešu dejas skolas absolventu Gunas Trukšānes “Kur Tu iesi ciema puisi?” un Edgara Tabora “Mēs ciemiņus gaidījām”.

Konkursa žūrijas priekšsēdētāja RPIVA profesore, horeogrāfe Rita Spalva ir gandarīta par konkursa norisi un dejotāju sniegumu. “Šis ir viens no pēdējo gadu daudzveidīgākajiem un augstvērtīgākajiem Jaunrades deju konkursiem gan repertuāra, gan deju formas ziņā,” norāda Spalva.

“Tas, ka jau otro gadu Jaunrades deju konkursā jaunie autori tiek vērtēti atsevišķi no pieredzes bagātajiem horeogrāfiem, ļauj debitantiem uzdrīkstēties piedalīties, taču viņu sniegums kvalitātes ziņā neatpaliek no jau atzītajiem vārdiem. Patīkami, ka latviešu dejā ienāk jauna, spēcīga paaudze,” akcentē Alūksnes apriņķa deju virsvadītāja, deju kolektīva “Piebaldzēni” vadītāja, horeogrāfe Lāsma Skutāne.

Kā norādīja Bika, jaunrades deju konkurss ir ļoti būtisks repertuāra veidošanā, un ir kļuvis par nozīmīgu tradīciju visai plašajai Latvijas dejotāju saimei. Šoreiz 29 autori vērtēšanai nodeva 58 jaunas dejas, kuras izdejoja kolektīvi “Daiļrade”, “Dziga”, “Diždancis”, “Kalve”, “Līgo”, “Lielupe”, “Vektors”, “Teiksma”, “Zalktis”, “Raksti” un “Mārupieši”, kā arī dejotāji no Ludzas, Saldus, Salacgrīvas, Cēsīm, Dobeles, Bauskas, Carnikavas, Ķekavas, Meņģeles, Kabiles un Platones.

XVII Jaunrades deju konkursu rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru. Konkursa rezultāti pieejami Latvijas Nacionālā kultūras centra mājaslapā “www.lnkc.gov.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+