×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

Noskaidroti zinošākie dabaszinātnēs un matemātikā

Piektdien ar lielo finālu noslēdzās 7. līdz 9. klašu skolēnu konkurss ķīmijā, fizikā, bioloģijā un matemātikā, ko rīkoja Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs. 
Vispirms norisinājās konkursa virtuālās kārtas, kurās iesaistījās 898 skolēni. Piektdien uz izšķirošo sacensību klātienē tikās 33 skolēni.


Konkurss rīkots, lai raisītu skolēnos izpratni par dabaszinātnēm kā vienotu veselumu, kā arī rosinātu jauniešus virzīt savu turpmāko dzīvi un karjeru eksaktajās nozarēs.

Lielā fināla sacensības tika atklātas, pārbaudot skolēnu erudīciju ar uzdevumiem, kas bija jārisina uz interaktīvās tāfeles. Turpmākajos uzdevumos matemātikā, ķīmijā, bioloģijā un fizikā nācās skolā iegūtās zināšanas un prasmes izmantot reālās dzīves situācijās, saskatīt likumsakarības un izstrādāt stratēģijas, piemēram, risinot uzdevumus par blīvumu. Dienas otrajā, praktiskajā, daļā jaunieši piedalījās radošās darbnīcās “Aizraujoši par dabaszinātnēm un matemātiku!”, kas norisinājās brīvā dabā – fakultātes parkā. Darbnīcās skolēni iejutās jauno zinātnieku lomās, eksperimentos iepazina fizikas likumsakarības, risināja asprātīgus problēmuzdevumus. Savukārt pēc aktivitātēm fakultātes parkā skolēni devās ekskursijā uz LU Lāzeru centru un savām acīm pārliecinājās, kā top augstā zinātne.

Konkursa neklātienes kārtas uzvarētāji ir Romāns Vereteņņikovs (Rīgas Klasiskā ģimnāzija), Antra Gaile (Salaspils 1. vidusskola), Tomass Andersons (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija) un Karīna Silauniece (Galgauskas pamatskola). Savukārt konkursa klātienes kārtas uzvarētāji ir Linards Ozols (Grundzāles pamatskola), Haralds Baunis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) un Tomass Andersons (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+