×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Noskaidrots efektīvākais kravas auto vadītājs (2)

Ekodrive_11

Aizvadītajā nedēļas nogalē sporta kompleksā “333” pulcējās “Volvo Trucks” ekonomiskas auto vadīšanas sacensību “The Drivers’ Fuel Challenge” deviņi labākie autovadītāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Nepārspējamas ekonomiskas braukšanas prasmes nodemonstrēja igaunis Virgo Unts, kurš izcīnīja pirmo vietu un balvā saņēma ceļojumu uz “Volvo Trucks” rūpnīcu Beļģijā. Otro vietu ieņēma Gatis Zeltiņš no uzņēmuma “GRT Latvija”, bet Raimo Rands ierindojās trešajā vietā.

Katras valsts atlases sacensību trīs finālistiem bija jāveic 32 km distance ierobežotā laika posmā – 37 minūtēs, iztērējot pēc iespējas mazāk degvielas. Līdzīgi kā sacensību Latvijas finālā, arī šoreiz notiekošo klātienē vēroja liels autovadītāju, viņu līdzjutēju un arī interesentu pulks.

“Mūsu sacensības ir neierasts veids, kā autovadītājiem skaidrot un praktiski parādīt ekonomiskas auto vadīšanas priekšrocības gan no ikdienas darba, gan no uzņēmēja perspektīvas. Tikai zinošs autovadītājs spēs izmantot automašīnas tehnisko novitāšu sniegtās priekšrocības, lai tās nestu finansiālu labumu uzņēmumam, ceļot tā kopējo konkurētspēju,” tā sacensību norisi komentē Āre Knofs “Volvo Truck Latvia” rīkotājdirektors.

Igaunijā paralēli “Volvo Trucks” sacensībām tiek rīkotas arī uzņēmumu iekšējās sacensības, pēc kuru rezultātiem tiek veidota autovadītāju algu un bonusu sistēma. Savukārt Lietuvas uzņēmumos arvien populārāk kļūst nodarbināt autovadītāju instruktorus, lai autovadītāju apmācību veiktu atbilstoši savai darba specifikai.

“Šajās sacensībās piedalos otro gadu, un arī šodien pats galvenais bija saglabāt mieru, jo spriedze bija tik liela kā nekad iepriekš. Līdzīgi kā ikdienas darbos mana stratēģija bija pēc iespējas vairāk automašīnu ripināt, paralēli tam ļoti sekoju līdzi, lai iekļautos laika limitā,” tā par dalību sacensībās stāsta Gatis Zeltiņš. Viņš ir autovadītājs ar 12 gadu stāžu un ikdienā strādā “GRT Latvija”, vedot bīstamās kravas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. .cirks prieks lohiem.

  2. Kur tad rezultāti? Laikam jau slikti, ka neatklāj

Draugiem Facebook Twitter Google+