Ekonomika
Tehnoloģijas

Noskaidrots, kam Latvijas iedzīvotāji visbiežāk izmanto mobilās aplikācijas0

Foto: Pexels

Vadošā mobilo sakaru operatora “Tele2” un pētījuma aģentūras “Berg Research” veiktā aptauja liecina, ka visbiežāk Latvijas iedzīvotāji mobilās aplikācijas izmanto saziņai (22%), finanšu norēķiniem (18%) un izklaidei (12%).

Kā galvenais iemesls mobilo aplikāciju izmantošanai tiek minēts ātrums un ērtums.

Mobilā interneta lietošana kļūst arvien populārāka un mobilās aplikācijas ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. To apliecina arī veiktais pētījums, jo 86% respondenti atzina, ka mobilās aplikācijas izmanto katru dienu.

Pēdējo divu gadu laikā “Tele2” klientu patērētais mobilo datu apjoms ir audzis vairāk nekā divas reizes, un šobrīd jau deviņi no desmit mūsu klientiem izmanto internetu telefonā.

Tas atspoguļo pārmaiņas dzīvesveidā, jo šobrīd ar internetu mobilajā telefonā var ērti atrisināt lielāko daļu ikdienas jautājumu.

“Telefonā mēs veicam maksājumus, sastrēgumu laikā atrodam ātrāko ceļu uz mājām, tas nodrošina mums izklaidi brīvākos brīžos un ļauj sazināties ar saviem tuviniekiem un draugiem,” atzīst “Tele2” komercdepartamenta direktors Raivo Rosts.

“Tele2” infografika

Pētījumā arī noskaidrots, ka aptuveni 40% aptaujāto mobilajos telefonos ir lejupielādētas vismaz 10 mobilās aplikācijas. Aktīvi gan vidēji tiek izmantotas 4 – 5 no tām, turklāt daudz biežāk mobilās aplikācijas izmanto tieši vīrieši.

Lielas atšķirības starp pilsētām un Latvijas reģioniem nav novērojamas. Visai saprotami, ka mobilās aplikācijas transporta pakalpojumiem daudz populārākas ir Rīgā un Pierīgā, ņemot vērā satiksmes intensitāti un nepieciešamību apbraukt sastrēgumus vai arī atrast konkrētu adresi.

Saistītie raksti
Tāpat Rīgas un lielo pilsētu iedzīvotāji daudz biežāk tās izmanto izklaidei.

“Tele2” ir daļa no “Tele2 AB” grupas un ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas darbojas vienoti visās Baltijas valstīs.

LA.lv