Ekonomika
Bizness

Noskaidrots, kas ieviesīs un uzturēs vienoto datu vidi “Rail Baltica” dzelzceļa līnijai0


Dzelzceļa stacija lidostā “Rīga” tiks izvietota uz estakādes, kas stiepsies visā lidostas teritorijā divu kilometru garumā, vienā līmenī ar perspektīvā termināļa reģistrācijas zāli.
Dzelzceļa stacija lidostā “Rīga” tiks izvietota uz estakādes, kas stiepsies visā lidostas teritorijā divu kilometru garumā, vienā līmenī ar perspektīvā termināļa reģistrācijas zāli.
EDzL vizualizācija

Lai ieviestu un uzturētu “Rail Baltica” vienotu datu vidi (CDE) būves informācijas modelēšanas sistēmai (BIM), “RB Rail” ir noslēdzis līgumu ar vienu no vadošajiem pasaules programmatūras risinājumu piegādātājiem “Bentley Systems International Ltd”.

Līdz ar to “Rail Baltica” globālais projekts gatavojas ieviest un iestatīt mākonī balstītu CDE, kas tiks izmantota dzelzceļa līnijas projektēšanas, būvniecības un darbības posmā.

Piecu gadu līguma kopējā summa ir EUR 1,224 miljoni (bez PVN), kurā ietilpst programmatūras izstrāde, ieviešana un uzturēšana, kā arī licences maksa un lietotāju apmācība.

Finansējums tiek piešķirts no CEF (Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta) līdzekļiem.

Līgums sastāv no mākonī balstītas CDE izstrādes, ieviešanas un iestatīšanas, testēšanas fāzes un lietotāju apmācībām, kā arī iekļauj izvēles CDE risinājuma funkcionalitātes paplašinājumu, ja tāds ir nepieciešams klientam.

Papildus, piegādātājs nodrošinās licencēšanu, atbalstu un programmatūras uzturēšanu “Rail Baltica” globālajam projektam.

Aplēses rāda, ka “Rail Baltica” celtniecības darbu kulminācijā sistēmas ikdienas lietotāju skaits varētu palielināties līdz 370 lietotājiem, apmainoties un atjauninot tehniskā projekta dokumentāciju, ieskaitot projektēšanas modeļus, rasējumus un citu tehnisko informāciju.

Turklāt sistēma atbildīs augstākajiem IT drošības standartiem, lai visām iesaistītajām pusēm nodrošinātu drošu un ātru tehniskās dokumentācijas un informācijas apmaiņu.

“”Rail Baltica” digitālie komponenti ir tikpat svarīgi kā fiziskā infrastruktūra. BIM izmantošana tik sarežģītā dzelzceļa projektā kā “Rail Baltica” palīdzēs nodrošināt efektīvu sadarbību starp cilvēkiem, procesiem un tehnoloģijām, kā arī palīdzēs samazināt nepieciešamību pēc darbu pārstrādāšanas, kavēšanos un neparedzētas izmaksas,” saka Timo Rīhimeki (Timo Riihimäki), “RB RaiL” izpilddirektors.

“”Rail Baltica” darbības fāzē BIM sniegs visu nepieciešamo informāciju tehniskās apkopes uzņēmumiem un infrastruktūras pārvaldītājam, lai nodrošinātu nepārtrauktu, drošu un rentablu “Rail Baltica” darbību.”

Kopumā šajā konkursā piedalījās pieci uzņēmumi: “Bentley Systems International Ltd”; “Civilpoint Oy”; apvienība “GRAITEC s.r.o.- SUDOP BRNO spol. s.r.o – PSS GRAITEC”; “ASITE SOLUTIONS Ltd”; apvienība “DCS Finland Oy un Pirkanmaan Mittauspalvelu Oy”. Ekonomiski visizdevīgāko priekšlikumu iesniedza “Bentley Systems International Ltd”.

“Bentley Systems International” nodarbina vairāk nekā 3500 ekspertu 170 valstīs, un uzņēmuma galvenā mītne atrodas Pensilvānijā, ASV. “Bentley Systems International” ir ieviesis kopējās datu vides (CDE) risinājumus tādiem infrastruktūras megaprojektiem kā HS2 un Crossrail.

Saistītie raksti

“RB Rail” ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai koordinētu “Rail Baltica” globālā projekta īstenošanu – pirmo šāda mēroga infrastruktūras projektu no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai.

“RB Rail” kā globālā projekta centrālais koordinators ir atbildīgs par dzelzceļa projekta izstrādi, būvniecību un mārketinga aktivitātēm.

LA.lv