×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

Noskaidrots, ko suņi domā par saviem saimniekiem (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Daudzi suņu saimnieki visā pasaulē ļoti labprāt vēlētos uzzināt, ko patiesībā sajūt un domā viņu četrkājainie mīluļi. Zinātnieki pauž, ka faktiski piepildījies šis suņu mīļotāju sapnis – eksperimentā, kurā notika suņa smadzeņu skenēšana, apliecinājies, ka tādējādi ir iespējams patiešām uzzināt to, ko mājdzīvnieki domā par saviem saimniekiem.

Pētnieki uzskata, ka magnētiskās rezonanses tomogrāfija ļauj laikā, kad suns kontaktējas ar savu saimnieku, izpētīt dzīvnieka smadzenes un pavērt jaunas durvis tā rīcības pilnvērtīgākai izpratnei.

Jaunāko pētījumu rezultāti liecina, ka suņi ļoti vērīgi ieklausās cilvēka signālos un tie izraisa vistiešāko iedarbību uz apbalvojuma sistēmu dzīvnieku smadzenēs. Pagaidām gan paliek neskaidrs, tieši kādas emocijas suņi izjūt un vai tie vispār saprot to, ko cilvēks tiem saka, un arīdzan tas, cik lielā mērā suns ir laimīgs vai skumjš. Bet šis risinājums jau esot tuvu. Pētnieki apgalvo, ka suņa smadzenes esot kaut kas ļoti īpašs, tieši tāpat kā analogais cilvēku orgāns.

Pilnībā iespējams, ka arī suņi bijuši pakļauti cilvēka evolūcijai. Cilvēki, kuri uzņēma suņus savas mājās, iespējams, piešķīra tiem noteiktas priekšrocības attiecībā pret citiem dzīvniekiem. Katrā ziņā cilvēki suņiem izdarījuši ļoti daudz un otrādi – arī suņi daudz paveikuši cilvēka evolūcijas interesēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paši brīnišķīgākie dzīvnieki.
    Suns patiešām ir cilvēka labākais draugs.
    No cilvēka puses gribētos, lai neselekcionā tādas suņu sugas, kur pašam sunītim ir grūti. Pieņemsim tie mazie žurviņveidīgie sunīši, kas dreb – vai viņi tiešām jūtas komfortabli un būtu jāvairo..
    Tāpat aicinātu ture’t suņus normālos apstākļos – laukos vai privātmājās. Ipaši skrējēkas sugas.

    Suns nav rotaļlieta. Domājiet par viņa komfortu.

Draugiem Facebook Twitter Google+