Latvijā
Izglītība

Noskaidrots, kuras studiju programmas iesaka izvēlēties Latvijas darba devēji0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: LETA/Lita Krone

Jau trešo gadu pēc kārtas Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras portāla Prakse.lv veidotā darba devēju ieteiktāko studiju programmu un izglītības iestāžu TOPā par darba devēju ieteiktāko studiju programma Latvijā ir atzīta Latvijas Universitātes (LU) Datorikas fakultātes bakalaura studiju programma “Datorzinātnes”, portālu LA.lv informēja LU pārstāve Jeļena Poļakova.

Otrajā vietā ir ierindojusies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) piedāvātā studiju programma “Datorsistēmas”, savukārt trešajā vietā Stokholmas Ekonomikas augstskolas Rīgā piedāvātā studiju programma “BSc in Economics and Business”.

“Esmu pagodināts ar darba devēju augsto novērtējumu, jo tieši darba devēji vislabāk var spriest par mūsu studiju programmu kvalitāti, izvērtējot mūsu absolventu zināšanas un prasmes. Jau trešo gadu saņemam šo augsto vērtējum un tas motivē neapstāties pie sasniegtā, bet gan turpināt darbu, lai arī turpmāk darba tirgū tiek atzinīgi novērtēti Latvijas Universitātē sagatavotie profesionāļi,” atzīst LU Datorikas fakultātes dekāns prof. Guntis Arnicāns.

Darba devēju ieteiktāko skolu un studiju TOPs tiek veidots jau astoto gadu, lai nodrošinātu jauniešiem nepastarpinātu informāciju par darba tirgu, palīdzot pamatskolu, vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu absolventiem šovasar izdarīt pareizo tālākās izglītības izvēli, kas rezultētos veiksmīgā karjerā.

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: “Darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu un studiju programmu TOPs ir labs informatīvais līdzeklis absolventiem, jo tā veidošanā piedalījās visdažādākie Latvijas uzņēmumi, kuri ir ieinteresēti, lai darba tirgū nonāktu zinoši speciālisti.”

Saistītie raksti

TOPa veidotāji atzīst, ka šogad TOPa veidošanā piedalījies rekordliels skaits uzņēmumu, kas norāda uz darba devēju ilgtermiņa stratēģiju personāla piesaistē un vēlmi iesaistīties jauniešu karjeras izvēlē, veicinot ekonomisko attīstību Latvijā.

Detalizētus darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu un profesiju TOPa rezultātus iespējams aplūkot karjeras portālā Prakse.lv.

LA.lv