Latvijā
Kriminālziņas

Noskaidrots, kurš nopludināja eksāmena domraksta tematus; sākts kriminālprocess7

Foto Valsts policija

Noskaidrots, ka latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu tematus, nopludinājusi kādas vidusskolas Zemgalē skolotāja, kura savu vainu notikušajā atzīst, portālu LA.lv informēja Valsts policijā (VP).

Vakar, 22.maijā, VP Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas rīcībā nonāca informācija par latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu tematu izplatīšanos skolēnu vidū aptuveni pusstundu pirms eksāmena sākuma. Par notikušo policijā nekavējoties uzsākts kriminālprocess un jau ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kura savu vainu nodarījumā atzīst.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanas darbības, VP konstatēja, ka sākotnējā informācijas noplūde notikusi no kādas vidusskolas skolotājas Zemgales reģionā, pēc kā latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu temati nonākuši skolēnu rīcībā, kur tie tālāk izplatījušies vidusskolēnu vidū arī citos reģionos.

Par notikušo VP ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 200.panta pirmās daļas par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, nelikumīgu izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kas nav valsts amatpersona un kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu. Patlaban kriminālprocesā noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajai skolotājai piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

LA.lv