×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. maijs, 2018
Drukāt

Noskaidrots, kurš nopludināja eksāmena domraksta tematus; sākts kriminālprocess (7)

Foto Valsts policijaFoto Valsts policija

Noskaidrots, ka latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu tematus, nopludinājusi kādas vidusskolas Zemgalē skolotāja, kura savu vainu notikušajā atzīst, portālu LA.lv informēja Valsts policijā (VP).

Vakar, 22.maijā, VP Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas rīcībā nonāca informācija par latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu tematu izplatīšanos skolēnu vidū aptuveni pusstundu pirms eksāmena sākuma. Par notikušo policijā nekavējoties uzsākts kriminālprocess un jau ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kura savu vainu nodarījumā atzīst.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanas darbības, VP konstatēja, ka sākotnējā informācijas noplūde notikusi no kādas vidusskolas skolotājas Zemgales reģionā, pēc kā latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu temati nonākuši skolēnu rīcībā, kur tie tālāk izplatījušies vidusskolēnu vidū arī citos reģionos.

Par notikušo VP ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 200.panta pirmās daļas par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, nelikumīgu izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kas nav valsts amatpersona un kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu. Patlaban kriminālprocesā noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajai skolotājai piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. TAS NOTIKA BALDONĒ.

 2. Interesanti, kurš no skolniekiem ir tāds profesionālis ka pusstundas laikā spēja iemācīties visas eksāmena tēmas?
  Cita lieta būtu ja eksāmena tēma būtu nopludināta pirms mēneša vai nedēļas.
  Šitāda sīkuma dēļ iespējams skolotāju iebāzīs curķī.
  Bet ja valstī nopludina “pa kreisi” miljonus, neviens neko nezina.
  Tā lūk.

  • Pilnīgi piekrītu! Ko tad tie bērni tajā pusstundā paspēja?! Un droši vien skolotāja nemaz nebija “ļaunprātīga”,kā valdoša institūcija te grib viņu pataisīt. Viņa droši vien bērniem teica “kādas jums jaukas tēmas eksāmenā”vai tml. Pusstunda! Un visa klase drudžaini gatavo domrakstu???

 3. Liels valsts noslēpums! Domraksts- pat sagatavoties īpaši nevar! Neatbalstu šādas nelikumības, bet varbūt vajadzētu šādi – zibenīgi reaģēt uz cita veida noziegumiem!

 4. Tematus saņēma tas , kurš gulēja apakšējā gultā ?

 5. Krievijas aģentus par iekļūšanu Ādažu bāzē attaisno, bet skolotāju gan laikam sodīs pēc visa likuma bardzības. Interesanti.

 6. Krievijas aģentus par iekļūšanu Ādažu bāzē attaisno, bet skolotāju gan laikam sodīs pēc visa likuma bardzības. Interesanti.

Draugiem Facebook Twitter Google+