×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. decembris, 2017
Drukāt

Noskaidrots, kurš nopludināja eksāmena domrakstu tematus (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

12. decembrī Valsts policija (VP) kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par 12. klašu latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu tematu izpaušanu. Par aizdomās turēto šajā lietā ir atzīta viena perona – kāda Rīgas vidusskolas amatpersona, portāls LA.lv uzzināja VP.

Lai noskaidrotu iespējamo vainīgo, kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika nopratināti vairāki desmiti personu, veiktas ekspertīzes, izņemti datu nesēji, mobilie telefoni un citi priekšmeti, kam ir nozīme kriminālprocesā.

Veicot nepieciešamās izmeklēšanas darbības, tika aizturēta iespējamā vainīgā sieviete, kura ir kādas Rīgas vidusskolas amatpersona. Sieviete tiek turēta aizdomās par ierobežotas pieejamības izpaušanu.

Tā kā kriminālprocesa ietvaros ir veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai nostiprinātu iegūto pierādījumu bāzi, šā gada 12. decembrī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu prokuroram kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Jau vēstīts, ka šā gada 19. maijā tika saņemts iesniegums no Valsts izglītības satura centra (VISC) un uzsākts kriminālprocess par iespējamām pretlikumīgām darbībām, kas saistītas ar latviešu valodas centralizēto eksāmenu domraksta tematu izpaušanu. Dažus mēnešus vēlāk, 6. septembrī, uzsāktais kriminālprocess tika pārkvalificēts par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, kas par ziņu neizpaušanu bijusi brīdināta vai kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Tad ta noziegums! Sacerējums ir jāsacer! Lai sacerētu, bija kaut kas jāizlasa un to 1/2 stundā nu nekādi nevar paspēt! Ja jaunietis 12 gadus ir lasījis tikai uzrakstus uz WC sienām vai ar simboliem un “smaidiņiem” sūtījis īsziņas savam laikabiedram, pat lielākā noplūde te neko nav spējīga glābt. Tā vien šķiet, ka atkal ar peršingiem pletējam pa zvirbuļiem, bet oligarhi, korumpanti un miljonu izkrāpēji smīn bārdā.

 2. Nav noskaidrots. Ir zināms tikai, ka “sieviešu kārtas amatpersona” 🙂

 3. tūdaliņam vienmer kāds cits bus vainigs, kaut vai “okupācija”

 4. cik stulbs likums, tikpat stulbs eksāmens Atbildēt

  Eksāmens – pāris stundu laikā jāsacer romāns, ko, turpmākā dzīvē ne skolās, ne darbā darīt nevajadzēs.
  Likums – lai jebkuram varētu piesiet jebko.
  Pat Jeruzalemes dedzināšanu akmens laikmetā…
  Vai izrēķinātos ar nepatīkamu tiesnesieni…

  • Eksāmens – lai pārliecinātos, ka tu proti lasīt, saprat un izvērtēt tekstu. Lai pārliecinātos, vai tu proti rakstīt, sakarīgi un pareizā valodā izklāstīt savu domu. Debiloīdu skaits, kuri to neprot, vairojas. Pie tam – pašiem valoda nabadzīga, primitīva, bet interneta komentāros pārmet citiem par sinonīmu lietošanu, ironiju, pārnestām nozīmēm u.c. bagātas valodas izteiksmes veidiem. Jo vienkārši nesaprot, kas tas ir. Varu derēt, visiem šiem oligofrēniem pret sacerējumu rakstīšanu ir tāda pat attieksme, kā tev. Jā, skolas laikā es arī necietu sacerējumus 🙂

 5. Nesapratu kur ir naida kurināšana

 6. ne dienu bez naida kurināšanas ir LA galvenais sauklis

Draugiem Facebook Twitter Google+