×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

Noskaties! 8 aizraujoši priekšnesumi, kas padarīja slavenu Mihailu Barišņikovu

1. Baleta miniatūra "Vestris”

1no8
Aktieris Mihails Barišņikovs režisora Alvja Hermaņa iestudējumā "BRODSKIS/BARIŠŅIKOVS" Jaunajā Rīgas teātrī. (Publicitātes foto)Aktieris Mihails Barišņikovs režisora Alvja Hermaņa iestudējumā "BRODSKIS/BARIŠŅIKOVS" Jaunajā Rīgas teātrī. (Publicitātes foto)
Varbūt noder!

Biļetes uz monoizrādi "Vēstule cilvēkam” Rīgā vēl ir nopērkamas "Biļešu serviss” tirdzniecības vietās un tiešsaistē, to cena - sākot no 70 eiro.

Leģendāro baleta mākslinieku Mihailu Barišņikovu skatītāji ir mīlējuši vienmēr: gan kādreiz Padomju Savienībā, gan tagad – ASV, Kanādā un citur pasaulē. Viņam ir nevainojama baleta tehnika, graciozi lēcieni un arī brīnišķīgs aktiera talants, atzīst Andrejs Žagars.

Par Barišņikova aktiera talantu skatītājiem būs iespējams pārliecināties jau augusta sākumā, kad Latvijas Nacionālā operā tiks izrādīta monoizrāde “Vēstule cilvēkam”. Pēc Vāclava Ņižinska dienasgrāmatas motīviem tapušo izrādi īpaši izcilajam baletdejotājam veidojis avangarda klasiķis Roberts Vilsons.

Lūk, astoņi priekšnesumi, kuri atklāj dažādas Mihaila Barišņikova talanta šķautnes.

Baleta miniatūru “Vestris” īpaši Mihailam Barišņikovam izveidoja horeogrāfs Leonīds Jākobsons, izmantojot Genādija Banščikova mūziku. Tā bija paredzēta dalībai Pirmajā starptautiskajā baletdejotāju konkursā, kurš notika Maskavā 1969.gada vasarā. Miniatūra ir virtuozi gracioza vīriešu deja, kuras iedvesma meklēta stāstā par XVIII gs. dejotāju Gaetāno Vestri – izsmalcinātības un grācijas simbolu horeogrāfijā. Barišņikovs konkursā ieguva pirmo vietu un zelta medaļu.

  1. Baleta miniatūra "Vestris”
  2. Princis Alberts Ādolfa Adāna "Žizelē”
  3. Ludviga Minkusa „Dons Kihots”
  4. Pēteris Čaikovska "Riekstkodis” kopā ar Dželsiju Kirklendu
  5. Titulloma Igora Stravinska baletā "Apollons Mūsagets”
  6. Dejotājs Jurijs Kopeikins filmā „Pagrieziena punkts”
  7. Dejotājs Nikolajs Rodčenko filmā "Baltās naktis”
  8. Ielas apģērbu ražotāju reklāma

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+