Kultūra
Teātris un kino

Noskaties: atklāj komēdijas “Jaungada taksometrs” treileri0

Publicitātes foto

Režisors Māris Martinsons iepazīstina ar sava jaunākā veikuma – romantiskās komēdijas “Jaungada taksometrs” treileri, ļaujot jau mazliet dziļāk ielūkoties skatītājiem aizraujošajā notikumu virpulī, kurus svētku priekšvakarā piedzīvo filmas galvenais varonis – izpalīdzīgais taksometra vadītājs Andrejs (Lauris Reiniks), palīdzot atrisināt ne viena vien pasažiera dzīves stāstu.

Filmas režisors Māris Martinsons atklāj: “Kāpēc tāda izvēle – komēdija? Dzīvē visam jābūt balansā. Paralēli vēsturiskām filmām, trilleriem, spriedzes un šausmu filmu žanram, tāpat arī drāmām, skatītājiem ir jāredz filmas ar pozitīvu un līksmu saturu. Ir filmas, kas veltītas Jāņiem, atvaļinājumiem, Valentīna dienai un, protams, Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam.”

Jaunajā filmā līdzās tādiem pieredzējušiem aktieriem kā Zane Dombrovska, Dita Lūriņa-Egliena, Dārta Daneviča, Ieva Florence un Andris Bulis režisors uzaicinājis arī pazīstamas TV personības un citu profesiju pārstāvjus. Tēlus atveido mūziķis Lauris Reiniks, improvizators Nauris Brikmanis, radio, TV raidījumu un pasākumu vadītāji Valdis Melderis, Valters Krauze, Baiba Sipeniece-Gavare, modele Māra Sleja un citi.

“Man kā režisoram patīk sastrādāšanās ar profesionāliem aktieriem – tā ir absolūta partnerība un savstarspējas uzticēšanās sajūta. Arī šajā filmā lieliskie ienes bagātīgu spēles gammu. Savukārt, strādājot ar cilvēkiem, kam loma ir pirmā pieredze kino jomā, vienmēr sanāk atklāt spilgtus tēlus, kas tādi ir savā būtībā,” stāsta Martinsons.

Viens no nozīmīgākajiem tēliem filmā ir Ziemassvētku vecītis (Valters Krauze), kurš taksometra vadītāja Andreja dzīvē ienes būtiskas pārmaiņas. Valters Krauze teic, ka piekritis šai lomai vairāku iemeslu dēļ: “Sen nebiju saņēmis tādu intriģējošu piedāvājumu, mani uzrunāja Māra atlasītais aktieru sastāvs, kā arī zināju to, ka viņš nav “burta kalps”, kas skatās, vai tas komats ir tajā vietā vai tas teikums ir, kā rakstīts scenārijā, jo neesmu jau īsts aktieris. Turklāt man ļoti patīk filmas žanrs – komēdija, jo es uzskatu, ka latviešu kino mākslā tā ir traģēdija – ir tik maz komēdijas. Es atveidoju lomu, kurai esmu nedaudz līdzīgs arī dzīvē, jo svētkos bieži veicu šo pienākumu, kā arī cilvēks, kas uzdod liktenīgus jautājumus citiem, kā to daru filmā. Protams, es ļoti vēlētos spēlēt tādus tēlus kā Romeo vai Dons Kihots, bet tās lai paliek nākotnes plānos, “Jaungada taksometrā” esmu omulīgs salavecis.”.

Filma “Jaungada taksometrs” stāsta par notikumiem Vecgada vakarā, kad taksometra aizmugurējā sēdeklī nejauši atstātā Jaungada dāvana liek Andrejam (Laurim Reinikam) atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kura tajā vakarā viesojusies viņa automobilī. Katrā stāstā Andrejs nospēlēs savu lomu, bet vai pats taksists piedzīvos Jaungada brīnumu?

Filma no 30. novembra būs skatāma visos Latvijas kinoteātros.

LA.lv