Sports
Basketbols

Noskaties, kādi amerikāņi spēlēs BK “Ventspils” sastāvā 0

foto – UB Spectrum

Pēc tam, kad par BK Ventspils galveno treneri tika apstiprināts Roberts Štelmahers, sākusies arī komandas sastāva komplektācija jaunajai sezonai. Pirmdien Latvijas čempioni paziņoja par vienošanos ar diviem amerikāņu spēlētājiem – aizsargu Bleiku Hamiltonu un uzbrucēju Maiku Brusevicu.

22 gadus vecaajam un 1.98 metrus garajam amerikāņu aizsargam Bleikam Hamiltonam Ventspilī būs pirmā pieredze ar Eiropas basketbolu. Aizvadītajā sezonā Bleiks pabeidza studijas Bufalo universitātē, kuras komandas sastāvā aizvadīja pēdējās divas sezonas NCAA čempionātā. Abās sezonās Hamiltons bija Bufalo komandas starta piecinieka spēlētājs. 2015./16. gada sezonā Bleikam 34 spēles ar vidēji laukumā pavadītajām 26.5 minūtēm un vidēji ik mačā gūtajiem 13.1 punktiem, 2.5 izdarītajām rezultatīvajām piespēlēm un 7.1 izcīnītajām atlēkušajām bumbām.

Pagājušajā sezonā Hamiltona pienesums komandai bijis vēl nozīmīgāks. 32 aizvadītajos mačos viņš laukumā vidēji pavadījis 30.4 minūtes, guvis 17.5 punktus, izdarījis 4.4 rezultatīvas piespēles un izcīnījis 6.1 atlēkušās bumbas.
NCAA karjeras rekords Hamiltonam ir pagājušajā sezonā gūtie 36 punkti, vienā no spēlēm tika izdarītas 11 rezultatīvas piespēles, bet izcīnītajās atlēkušajās bumbās vienā spēlē rekords ir 16.

Saistītie raksti

26 gadus vecais un 2.01 metrus garais amerikāņu uzbrucējs Maiks Brusevics laikā no 2009./10. gada sezonas līdz 2012./13. gada sezonai četrus gadus pavadīja Viskonsīnas universitātes komandā, kuras sastāvā aizvadījis 131 spēli, vidēji ik mačā laukumā pavadot 20.8 minūtes, gūstot 4.5 punktus un izcīnot 3.9 atlēkušās bumbas. 2013. gada jūlijā Maiks Milvoki Bucks sastāvā piedalījās divās NBA vasaras līgas spēlēs vidēji, katrā gūstot pa 5,5 punktiem.

Pirmā iepazīšanās ar Eiropas basketbolu Brusevicam bija 2013./14. gada sezonā, pievienojoties Izraēlas klubam Hapoel Migdal, kuras sastāvā Izraēlas čempionātā aizvadīja piecas spēles. Savukārt Eiropas kausa izcīņā – septiņas.
Pēc gaitām Izraēlā Brusevics vēl ir spēlējis Slovēnija, Norvēģijas un Zviedrijas nacionālajos čempionātos. 2015./16. gadā tika atzīts par Norvēģijas čempionāta vērtīgāko spēlētāju.

LA.lv