Sports
Citi sporta veidi

NOSKATIES: Latvijas pārim vēsturisks panākums pasaules čempionātā standartdejās 16

foto: Twitter

Latvijas pāris Vadims Šurins ar Anastasiju Meškovu pagājušajā nedēļas nogalē Ķīnā izcīnījis devīto vietu pasaules čempionātā standartdejās, kamēr Eiropas čempionātā jauniešiem standartdejās divi Latvijas pāri tikuši desmitniekā.

Ķīnas pilsētā Čendu notikušajās pasaules meistarsacīkstēs pieaugušajiem sacentās 71 pāris no 40 valstīm. Eiropas čempionātā trīs reizes desmitniekā tikušie Šurins un Meškova debitēja pasaules čempionātos un uzreiz izcīnīja devīto vietu, kas šajā disciplīnā ir Latvijas vēsturē augstākais rezultāts.

Šī bija trešā reize, kad Latvijas pāris dejoja pasaules čempionāta pusfinālā, 2008.gadā to paveicot Andželo Madonijam/Jeļenai Samuilovai, bet 2005.gadā Edgaram Gasjūnam un Samuilovai.

Čendu piedalījās arī Edgars Līnis un Elīza Ancāne, kuriem nedaudz pietrūka, lai sasniegtu pusfināla divpadsmitnieku, sacensības noslēdzot ar iegūtu 14.vietu.

Savukārt 16.vietu izcīnīja šogad par Polijas čempioniem kļuvušie Darjušs Mika un latviete Madara Freiberga.

Finālā uzvaru trešo gadu pēc kārtas guva krievi Dmitrijs Žarkovs un Olga Kuļikova, turklāt labāko sešiniekā iekļuva uzreiz divi Lietuvas pāri, bronzu ceturto gadu pēc kārtas iegūstot Evaldam Sodeikam un Ievai Žukauskaitei, kuri šogad otro reizi triumfēja Eiropas meistarsacīkstēs.

Paralēli Slovākijā notika Eiropas čempionāts jauniešiem (16-18 gadu vecums) standartdejās un pasaules čempionāts junioru otrajā grupā (14-15 gadi). Šeit Eiropas čempionātā 57 pāru vidū astoto vietu ieguva Vladislavs Pečens ar Aleksandra Bahusheviča, kamēr Ričards Šteinfelds ar Atili Žukaiti bija devītie, bet pasaules čempionātā Roberts Andersons un Jekaterina Rasimjonoka 66 pāru vidū ieņēma 14.vietu. Tāpat junioru grupā dalītā 19.-20.pozīcijā palika Andrejs Griņevičs un Ksenija Rjazina, kaut pirms tam astotdaļfinālā viņi uzrādīja sesto rezultātu.

LA.lv