Latvijā
Rīga

NOSKATIES. Sirsnīgs stāsts par suni ostā 0

Publicitātes foto

Rosinot Latvijas skolēnus radoši izpausties un tuvāk iepazīt Rīgas ostu, skolēni no visas Latvijas, piedaloties radošā konkursā, tika aicināti iesūtīt pašu veidotus video, zīmējumus vai fotogrāfijas, kurās atainota ostas dzīve. Viena no skolniecēm – Melisa Mukāne – radīja īpaši aizkustinošu un emocionālu īsfilmu par suņa emocijām, kad viņa saimnieki devušies kruīzā, vēsta konkursa rīkotāji.

Meitenes īsfilma “Osta suņa acīs” izpelnījās arī dokumentālista, atzīta režisora Ivara Zviedra simpātijas, viņš konkursa ietvaros jaunajai māksliniecei piešķīra savu specbalvu, norādot uz skaidro stāstu filmā un plašo emociju gammu, ko izjūt skatītājs. “Filmā mēs redzam, kā autores Melisas mīlulis mūs izved cauri pilnīgam stāstam, kuram visu laiku varam just līdzi,” pauž režisors. Filmiņu noskatījās arī māksliniece, gleznotāja Elita Patmalniece, atzīstot, ka nobeigumā teju nācies valdīt asaras.

Starp video ir tādi darbi kā “Skatpunkti”, kurā dažādi personāži apraksta savas asociācijas ar ostu pilsētā, kur īsfilmā ietverts mīluļa skats uz ostu, “Miera osta”, kur filmas pamatā demonstrēta mākslinieciska deja, kā arī atskati no jauniešu kruīza, atpūšoties uz prāmja, un arī atmosfēriski, mākslinieciski video.

Kopumā konkursa “Osta pilsētai” finālā iekļuva 15 skolēnu sagatavotas īsfilmas. Par tām lietotāji varēja balsot sociālajā tīklā “Facebook”. Ar teju 1500 balsīm pirmo vietu un balvu – klēpjdatoru Apple MacBook Air starp vidusskolēniem ieguva Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēknis Kristers Čakāns.

LA.lv