×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. augusts, 2015
Drukāt

“Patiesība beidzot ir atklāta”. Atraitne Marina Ļitviņenko gandarīta par izmeklēšanas rezultātiem (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Britānijā noslēgta izmeklēšanas publiskā daļa bijušā Krievijas izlūkdienesta darbinieka Aleksandra Ļitviņenko slepkavības lietā, kurā atklāts, ka viņa noindēšanā ar retu radioaktīvo izotopu varētu būt iesaistītas Krievijas varasiestādes.

Izmeklē Krievijas atbildību

Publiskā izmeklēšana Ļitviņenko nāves lietā Londonā notika atbilstoši Aug­stās tiesas lēmumam, kas tādējādi apmierināja Aleksandra Ļitviņenko atraitnes Marinas lūgumu. Izmeklēšanas galvenais mērķis ir noteikt, vai Ļitviņenko nāvē ir līdzvainīgas Krievijas varasiestādes.

Kremļa kritiķis Litviņeko nomira pirms deviņiem gadiem dažas nedēļas pēc tam, kad Londonas prestižajā “Millenium” viesnīcā tikās ar bijušo PSRS Valsts drošības komitejas līdzstrādnieku Dmitriju Kovtunu un Andreju Lugovoju, kurš arī ir bijis Krievijas izlūkdienesta darbinieks, bet tagad ir Krievijas domes deputāts. Ļitviņenko tika noindēts ar tējā iebērtu poloniju -210. Britānija šajā slepkavībā vaino bijušos kolēģus. Taču abi savu saistību slepkavībā ir nolieguši. Arī Kremlis noraidījis, ka būtu jebkādi saistīts ar notikušo. Tāpat kategoriski tiek noliegtas runas, ka Ļitviņenko slepkavībā līdzvainīgs varētu būt Putins, kurš personīgi devis piekrišanu bijušā izlūka noindēšanai.

Morāli degradēts autoritārs līderis

Savukārt Ļitviņenko ģimenes advokāts Bens Emersons, uzstājoties tiesā, uzsvēra – ja viņa klienta slepkavībā līdzvainīgas ir Krievijas varas iestādes, tad neizbēgami par to atbildīgs ir arī Putins, kurš, pēc Emersona vārdiem, personīgi devis pavēli likvidēt Ļitviņenko. Viņš nosauca Putinu par mazvērtīgu diktatoru un morāli degradētu autoritāru līderi. Emersons Putinu vaino patiesības slēpšanā un uzskata, ka Ļitviņenko slepkavība bija medaļa, ko Putinam pasniedza Lugovojs.

Arī Londonas policijas pārstāvis tiesā Ričards Horvels paziņojis, ka tādā vai citādā veidā Ļitviņenko nāvē bijušas iesaistītas Krievijas varasiestādes, jo ne Kovtuns, ne Lugovojs neesot bijuši personīgi ieinteresēti nogalināt Ļitviņenko. “Viņi nebija parasti slepkavas,” norādīja policijas pārstāvis tiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nevajag vazāties pa pasauli

Draugiem Facebook Twitter Google+