×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Noslēdz sadarbības līgumu par inovatīvu apdares projektu izstrādi izglītības iestādēm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 23. janvārī, pēc vairāku Maskavas ielas izglītības iestāžu apsekošanas pie Daugavas promenādes, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (attēlā no labās) noslēdza sadarbības līgumu ar Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru Alekseju Naumovu par vairāku izglītības iestāžu ēku fasāžu māksliniecisku apdari, portālu La.lv informēja Rīgas domē.

Līgums paredz, ka Latvijas Mākslas akadēmijas studenti savas mācību programmas ietvaros izstrādā mākslinieciski augstvērtīgus, inovatīvus fasādes apdares projektus sešām Rīgas izglītības iestādēm. Konceptuāli vienots fasāžu apdares risinājums jāizveido Maskavas ielas izglītības iestādēm pie Daugavas promenādes – Rīgas 51. vidusskolai, Rīgas pirmskolas iestādei “Asniņš”, Rīgas 193., 172. un 173. pirmsskolai, kā arī Rīgas 59. pirmsskolai. Studentu iesniegto projektu izvērtēšanu ir plānots veikt maijā, un pēc tam labāko autoru projekti tiks īstenoti uz iepriekšminēto pilsētas izglītības iestāžu fasādēm.

Par to, ka noslēgtā sadarbība būs veiksmīga un tālejoša ir pārliecināts arī Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs: “Latvijas Mākslas akadēmiju un Rīgas domi vieno sadarbība dažādu projektu ietvaros, un iniciatīva veidot izglītības iestāžu fasādes apdares metus ir jauns izaicinājums mūsu pedagogiem un studentiem. Ar piedāvātajiem risinājumiem vēlamies atdzīvināt pilsētvidi – mākslai ienākot pilsētā, darīt apkārtni pozitīvāku, krāsaināku un iedvesmojošāku gan bērniem un jauniešiem, gan visiem pilsētniekiem. Mūsu mērķis ir atrast labāko iespējamo noformējuma risinājumu katrai no ēkām, vienlaikus veidojot vienotu vizuālo identitāti. Nešaubos, ka sadarbības rezultātā ieguvējas būs abas puses – pilsēta saņems kvalitatīvus piedāvājumus izglītības iestāžu vizuālā veidola uzlabošanai, savukārt studentiem tā būs izcila iespēja strādāt reālā situācijā ar reāliem objektiem.”

Rīgas domes Īpašuma departaments jau vairākus gadus mērķtiecīgi īsteno koncepciju – renovējot pilsētas pašvaldības izglītības iestādes kā mikrorajona dominantes. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa šo iestāžu ēkas būvētas pēc 20.gs. sešdesmito, septiņdesmito gadu tipveida projektiem, to vienveidīgajai arhitektūrai, siltinot ēkas, iespējams piešķirt pievienoto vērtību – mākslinieciski augstvērtīgu dekoratīvo apdari, kas gan atsvaidzina apkārtesošo arhitektūru, gan uzsver izglītības iestādes saturisko un sabiedrisko nozīmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+