×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. novembris, 2013
Drukāt

Noslēdzas mācības “SteadfastJazz 2013”

Foto-LETAFoto-LETA

Teitorija Ādažu militārā bāzē, kur notiek NATO mācības "Steadfast Jazz 2013".

Latvijā, Ādažu bāzē, un Polijā, DravskoPomorskie poligonā, noslēgušās NATO un partnervalstu mācības “SteadfastJazz 2013”,  informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Daina Ozoliņa.

Mācību mērķis pārbaudīt NATO Reaģēšanas spēkus tika sasniegts, un Apvienoto spēku pavēlniecības štābs Brunsumātika oficiāli sertificēts 2014.gadā vadīt apvienotās NATO operācijas.

“Starptautisko drošības atbalsta spēku operācijai Afganistānā noslēdzoties, mācības NATO ieņems arvien nozīmīgāku lomu,” sacīja Apvienoto spēku pavēlniecības štāba Brunsumā komandieris ģenerālis Hanss Lotārs Domrose. “Mācības “SteadfastJazz” bija nozīmīgs solis, lai arī turpmāk veidotu un uzturētu tikpat augsta līmeņa efektivitāti un spēku savietojamību.”

Komandvadības mācībās Ādažos piedalījās vairāk nekā 140 Latvijas bruņoto spēku karavīru, kā arī Aizsardzības ministrijas un civilo institūciju pārstāvju. Savukārt 33 Nacionālo bruņoto spēku Izlūkošanas rotas karavīri piedalījās mācību lauka vingrinājumā Polijā, DravskoPomorskie mācību poligonā. Ap 300 karavīru bija iesaistīti ar mācību uzņemšanu Latvijā saistīto jautājumu risināšanā.

Kā ziņots, NATO un tās partnervalstu militāro mācību “Steadfast Jazz 2013” laikā, kas notika no 2.novembra līdz 9.novembrim, Baltijas valstīs strauji pieaudzis kiberuzbrukumu mēģinājumu skaits.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+