Elīnas Zālītes projekts.
Elīnas Zālītes projekts.
Publicitātes foto

Noslēdzies metu konkurss politisko represiju upuriem – latviešiem 1

Noskaidrojušies laureāti biedrības “Brāļu kapu komiteja” (BKK) un LR Aizsardzības ministrijas rīkotajā metu konkursā Krievijā uzstādāmajam piemineklim aptuveni 2500 politisko represiju upuriem – latviešiem, vēsta BKK priekšsēdētājs Eižens Upmanis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Lasīt citas ziņas

Metu konkurss notika no šā gada maija līdz augusta sākumam, konkursa žūrijai kopumā bija iesniegti septiņi darbi. Metu konkursa žūrija 11. augustā pieņēma lēmumu piešķirt prēmijas trim no septiņiem iesniegtajiem darbiem.

Pirmo vietu un prēmiju 1000 eiro apmērā saņem māksliniece Elīna Lazdiņa, arhitekte Dace Ūdre, Elīna Zālīte (birojs “2727”).

CITI ŠOBRĪD LASA

Otro vietu un prēmiju 750 eiro apmērā saņem arhitektu birojs “Vecumnieks & Bērziņi”, arhitekti Dainis Bērziņš, Edvīns Vecumnieks, Benita Bērziņa.

Trešo vietu un prēmiju 500 eiro apmērā saņem ēlnieks Gļebs Panteļejevs, arhitekts Andris Veidemanis.

Visi konkursa darbi līdz 23. augustam apskatāmi Latvijas Kara muzejā.

Pēc pieminekļa projekta tapšanas un izgatavošanas to uzstādīs jau atvēlētā zemes gabalā Krievijas Federācijas Kirovas apgabala Verhņekamskas rajonā (Sozima ciemā), kur padomju gados bija izvietots Vjatlaga nometņu tīkls. Šajā reģionā miruši vairāk nekā 2500 politiski represēto no Latvijas, kuri turp izsūtīti 1941. un 1949. gados, kā arī 1937.-1938. gada politiski represētie bijušās Krievijas PFSR etniskie latvieši.

Atbilstoši konkursa nolikumam, biedrība “Brāļu kapu komiteja” konkursa pirmās vietas ieguvējus aicinās uz sarunām lai kopīgi turpinātu darbu pie pieminekļa projekta izstrādes un izgatavošanas.

“Esmu pārliecināts, ka Latvijas valdība, ziedotāji un sponsori atbalstīs šī pieminekļa idejas realizēšanu dzīvē,” teic Eižens Upmanis. Šā gada jūlijā Krievijas Federācijas Kirovas apgabalā, Rudņičnajas ciemā BKK jau uzstādīja pirmo piemiņas zīmi Krievijā ar nometnē Rudņičnaja mirušo 36 latviešu karagūstekņu vārdiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.