×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. septembris, 2017
Drukāt

Noslēgsies Krievijas un Baltkrievijas mācību “Zapad 2017” aktīvā fāze (5)

Foto - AP/SCANPIXFoto - AP/SCANPIX

Ilustratīvs attēls

Šodien noslēgsies Austrumeiropas valstu satraukumu izraisījušo Krievijas un Baltkrievijas mācību “Zapad 2017” aktīvā fāze, informēja Drošības policijā (DP).

Aktīvā fāze sākās 14.septembrī.

DP vērtējumā šo mācību aktīvā fāze uzskatāma par kulmināciju plašākam civilimilitāru mācību un sagatavošanās darbu kompleksam, kas veikts visa šā gada garumā, it īpaši septembrī.

Saistībā ar šīm mācībām DP pastiprinātu uzmanību pievērsusi militārās simulācijas spēlēm. Tāpat DP aicina Latvijas iedzīvotājus būt vērīgiem mācību laikā un par aizdomīgiem gadījumiem ziņots pa tālruni 67 208 964 vai elektronisko pastu “dpdd@dp.gov.lv” jebkurā diennakts laikā. Iedzīvotāji aicināti ziņot par, piemēram, iespējamu militārpersonu, tajā skaitā formastērpos bez atpazīšanās zīmēm tērptu un bruņotu ar kaujas ieročiem, pulcēšanos vai atrašanos Latvijas lauku teritorijās.

Šobrīd saistībā ar “Zapad” nekādas specifiskas darbības bruņotajos spēkos netiek plānotas. Šajā laikā gan Latvijā notiks iepriekš plānotas mācības, kurās piedalās Latvijas karavīri un sabiedroto vienības. Tāpat Latvijā pastāvīgi atrodas vairāk nekā 1000 karavīru lielā NATO Kaujas grupa un ASV helikopteru vienība, turklāt papildus uz “Zapad” laiku atradīsies aptuveni 200 karavīru liela ASV vienība. Baltijas jūrā atradīsies arī ASV karakuģis.

Baltijas valstīs ir bažas, ka Krievija mācības var izmantot agresīviem nolūkiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Dislokācija gar robežu Atbildēt

  Tagad pāries aktīvā fāzē. Uzbrukuma fāzē

 2. Dislokācija gar robežu Atbildēt

  Tagad pāries aktīvā fāzē.

 3. mācibas beigušās un nekas no DP, politiķu, un mediju “solitā”nav noticis. vai tagad viņi publiski atvainosies par saviem meliem, izdomājumie, panikas un naida kultivēšanu? ir acīmredzami ka nē, turpinās melot un kurināt naidu. sevišķi “patriotiskie”noteikti paziņos ka tikai pateicoties viņu pūliņiem nekas nav noticis, ka kremlis no viņiem nobijies……
  LAI DZĪVO la UN VIŅU NAIDA KURINĀŠANAS PROGRAMMA…..

  • Lasīt māki?Idiot!
   “noslēgsies Krievijas un Baltkrievijas mācību “Zapad 2017” aktīvā fāze”
   Mācības beigsies,kad karaspēka daļas atgriezīsies,pastāvīgajās dislokācijas vietās,kas pagaidām nav noticis un iespējams arī nenotiks.

Draugiem Facebook Twitter Google+