Mobilā versija
+2.1°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
17. augusts, 2016
Drukāt

Noslēgsies vasaras koncertu cikls Vecpiebalgas baznīcā

Foto: vecpiebalgasmuzeji.lvFoto: vecpiebalgasmuzeji.lv

Sestdien, 20. augustā plkst. 19 Vecpiebalgas baznīcā izskanēs noslēdzošais koncerts šīs vasaras cikla “Manas dvēseles logs”, kurā muzicēs ērģelniece Larisa Carjkova un mecosoprāns Baiba Renerte, LA.lv pavēstīja Ērika Jonīte.

Koncertprogramma “Manas dvēseles logs” būs muzikāls ceļojums Sievietes pasaulē, sākot no Viņas piedzimšanas līdz pat dzīves izskaņai. Koncertā skanēs pamatā latviešu komponistu-vīriešu skaņdarbi, kas, mijoties ar Zegmales autoru-sieviešu dzeju, ļaus pilnīgāk ielūkoties Sievietes pārdzīvojumiem bagātajā mūžā.

Baiba Renerte Latvijas Nacionālajā operā debitējusi 2004. gadā un līdz šai dienai izpilda lomas galvenajās LNO repertuāra izrādēs. Māksliniece ir izpildījusi ievērojamas operu lomas uzvedumos Latvijā un ārzemēs, arī Senās mūzikas festivālos, mūziklos, izpildījusi vokālos ciklus un oratorijas, kā arī lomas bērnu izrādēs.

Larisa Carjkova par spilgtu radošu darbību ir apbalvota ar mācītāju Dr. A. Gaides un prāv. I. Gaides Mūzikas balvu (2007), sadarbojas ar dažādiem solistiem, koriem un orķestriem, regulāri uzstājās ar koncertiem Rīgas Domā, kā arī citviet Latvijā un ārzemēs. Aktīvi piedalās konkursos, un festivālos. Larisa 2010. gadā kopā ar savu novadnieci, ērģelnieci Gunu Kisi iedibinājusi ikgadēju tradīciju dzimtajā Latgalē – labdarības festivālu Latgales ērģeļu dienas.

Festivāla mērķis ir attīstīt ērģeļmūzikas kultūru Latvijā un Latgalē, kā arī vākt līdzekļus Latgales ērģeļu restaurācijai.

Pievienot komentāru

Aktiera acis pasaka vairāk nekā vārdi. Baibai Indriksonei – 85 (1)Lai gan populārajai teātra un kino aktrisei Baibai Indriksonei 22. februārī jau paliks 85 gadi, viņa joprojām trijos teātros spēlē izrādēs un jūtas labi.
Draugiem Facebook Twitter Google+