×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Noslēgts līgums par Siguldas opermūzikas svētku rīkošanu nākamgad

Foto - LetaFoto - Leta

XXII Starptautiskie Siguldas opermūzikas svētki Siguldas pilsdrupās norisināsies 2014. gada 1.–3. augustā, par to pirmdien noslēgts līgums starp Siguldas novada domi un Siguldas opermūzikas svētku organizatoru Daini Kalnu, aģentūrai BNS pavēstīja Siguldas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jurkāne.

Tas vienlaikus būs viens no notikumiem Eiropas kultūras galvaspilsētas projektā, kurā Sigulda ir Rīgas oficiālais partneris.

“Daiņa Kalna rīkotie Siguldas opermūzikas svētki ar īpašo auru apveltītajā Siguldas gleznainajā ainavā ir viens no Latvijas klasiskās mūzikas gada notikumiem,” parakstot līgumu, atzina Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Līdz šim pašvaldība bija šo svētku atbalstītāja, bet galvenais organizators bija biedrība “Siguldas Opermūzikas svētki”. Jaunais sadarbības modelis būs balstīts uz abpusēju sadarbību: Kalns rada un realizē svētku māksliniecisko koncepciju, kas ietver radošās grupas un izpildītāju komplektēšanu. Savukārt Siguldas novada pašvaldība uzņemas atbildību par finansējumu, mārketinga pasākumiem, organizāciju un norisi, paskaidroja Jurkāne.

XXII Starptautiskie Siguldas opermūzikas svētki tiks atklāti 1.augustā plkst.19 Siguldas Jaunās pils pagalmā ar ieskaņas koncertu, bet 2. augustā plkst.15 plānota izrāde bērniem.

Kā katru gadu, arī 2014. gadā svētku organizatori piedāvās operas izrādi Siguldas pilsdrupu estrādē Šoreiz 2. augustā plkst.21 opermīļiem tiks piedāvāts Žorža Bizē operas “Karmena” oriģināliestudējums. Galveno lomu atveidotāju vidū būs pasaules operas solistu buķete – Klementīne Margaine (Francija), Pjērs Īvs Pivo (Francija), Filipe Do (Francija). Klausītājus priecēs arī Latvijas labākie solisti Juris Ādamsons, Olga Jakoļveva, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš, Kalvis Kalniņš un citi.

Pie diriģenta pults būs Vladimirs Kiradžijevs, režisors – Edmunds Freibergs, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece – Ieva Kundziņa, kormeistars – Gatis Langenfelds.

Programmā paredzēts arī garīgās mūzikas koncerts Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā 3. augustā plkst.13.

Svētku noslēgumā 3. augustā plkst.17 izskanēs Galā koncerts, kurā pēc izveseļošanās skatītāji varēs dzirdēt baritonu Vitorio Viteli (Itālija) un Ino Tamaru (Gruzija), kā arī Filipi Do un Pjēru Īvu Privo. Šogad tiekot gatavots īpašs pārsteigums opermīļiem, kuru atklāšot vēlāk, norādīja Jurkāne.

Biļetes uz Siguldas opermūzikas svētku pasākumiem varēs iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un Siguldas novada Kultūras centra biļešu kasē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+