Latvijā
Kriminālziņas

Noslepkavoja sirmgalvi …. vecmāmiņas draudzeni 82 gadus veco Mariju7

Foto – AFP/LETA

Pirmdien, 25.jūnijā, Rīgas pilsētas Vid­zemes priekšpilsētas tiesa 36 gadus vecajam rīdziniekam, trīsreiz iepriekš sodītajam Renāram Auziņam par slepkavību piesprieda desmit gadu un sešu mēnešu cietumsodu.

Tiesājamais 2016. gada 29. decembrī aplaupīja un nogalināja 82 gadus veco pensionāri Mariju. Tas notika Rīgā, kādā namā Miera ielā, kur slepkava bija dzimis un kādu laiku dzīvojis. Upuri Renārs pazinis, viņa vecmāmiņai ar Mariju bijušas labas attiecības.

Kā liecina apsūdzība, slepkava vispirms ar elkoņa sitienu pa seju nogāzis upuri uz grīdas un pēc tam vairākas reizes bezpalīdzīgajai sievietei, kura bija aprūpējama (aprūpētāja bija pusstundu kā aizgājusi no dzīvokļa) un pārvietojusies ar grūtībām, iesita pa galvu un ķermeni. Ekspertīzē noskaidrots – kaut arī galvas traumas un sešas lauztās ribas bijušas bīstamas dzīvībai, sirmgalve vēl bijusi dzīva. Visticamāk, to redzot, pēc laupīšanas Auziņš nabaga sirmgalvi nožņaudza ar galda lampas elektrības vadu.

Slepkavas guvums – sudraba ķēdīte, ko norāva upurim no kakla. Marijas meita man teica, ka, iespējams, no skapja paņemti trauki un kādas citas mantas, taču pēc slepkavas plosīšanās un policijas pēdu meklēšanas viņai neesot bijusi vēlēšanās veikt sīku mantu pārbaudi, turklāt dzīvoklī piederīgie varēja iekļūt tikai pēc diviem mēnešiem. Nekas vērtīgs un nauda dzīvoklī gan neesot glabājusies. Ķēdīti novērtējusi simboliski par vienu eiro.

Kā man stāsta Marijas meita un mazmeita, par Auziņu, kurš bijis narkomāns, aizdomas radušās ātri, bet viņš vairāk nekā pusgadu meklēts. Kā vēlāk noskaidrojās, policisti lombardā atraduši norauto ķēdīti, uz kuras bijis Auziņa DNS. Tas atrasts arī pensionāres dzīvoklī. Jaunais vīrietis mēģinājis liegties un izlocīties, teikdams, ka DNS dzīvoklī ir tāpēc, ka bijis sirmgalves draugs. Auziņš uzreiz pat nav arestēts, taču pieticis viņam uz pirmo tiesas sēdi neatnākt, kad nokļuvis cietumā.

Tiesas sēdē apsūdzētais tomēr nolēma savu vainu pilnībā atzīt un pieņemt prokurora Edgara Brumermaņa vienošanos par sodu: desmit gadu un sešu mēnešu cietumsodu, atmaksāt 175 eiro procesuālos izdevumus, 207 eiro materiālo kaitējumu un 50 000 eiro morālo kompensāciju cietušajiem.

Tiesnese Zita Studente šo vienošanos arī apstiprināja. Nogalinātās mazmeita gan prasīja 20 gadu cietumsodu. Tiesai cietušās puses iebildes gan jāuzklausa, taču nevar būt par pamatu, lai neapstiprinātu vienošanos.

LA.lv