×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

Noslepkavotās Viktorijas draugs: Izdariet tā, lai visiem būtu sāpīgi (10)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Viktorija bija Jeļenas Višņakovas vienīgā meita. Māte uzskata, ka slepkavību organizējis viņas draugs Aleksandrs.

“Es saprotu, ka nogalinātās meitenes māte vēlas, lai, viņasprāt, visi vainīgie saņemtu sodu, bet tiesa var notiesāt tikai tos cilvēkus, pret kuriem ir pierādījumi. Labāk lai 10 vainīgie ir brīvībā, nekā viens nevainīgs sēž cietumā,“ tā saka Rēzeknes tiesas priekšsēdētāja Aija Jermacāne, komentējot Rēzeknes tiesas spriedumu krimināllietā par 1993. gadā dzimušās Viktorijas Višņakovas slepkavību Rēzeknē pagājušā gada janvārī.

Par V. Višņakovas slepkavību trim apsūdzētajiem Rēzeknes tiesa piespriedusi 10 līdz 16 gadu cietumsodu, bet ceturto apsūdzēto – Viktorijas bijušo draugu Aleksandrs Ksenzovu – attaisnoja. Taču prokurore Irina Aleksejeva, tāpat kā Rēzeknes policijas izmeklētāja ir pilnīgi pārliecināta, ka Ksenzovs ir sodāms kā slepkavības pasūtītājs. Arī Viktorijas māte Jeļena Višņakova uzskata Aleksandru par vainīgu. “Jā, varbūt kādam liekas, ka nav pierādījumu, bet man tā neliekas. Vispirms jau Ksenzova atzīšanās, kas nekādā veidā netika izspiesta,“ saka prokurore, minot arī citus argumentus. “Domāju, ka tiesnesis attiecībā uz Ksenzovu aizgāja tā saucamo saprātīgo šaubu pavadā. Man šaubu nav, un es tiesas spriedumu pārsūdzēšu.”

Pirmās instances tiesa bija slēgta un arī pilnais spriedums, kas gaidāms marta vidū, publiski nebūs pieejams. Taču man izdevās tikties ar daļu no tiesas dalībniekiem un tieši vai netieši ar šo slepkavības lietu saistītiem cilvēkiem, un aina attiecībā uz attaisnoto Aleksandru iezīmējas visai neskaidra.

Viss sācies ar to, ka Edgars Bučenieks (viņam tiesa piesprieda desmit gadu un piecu mēnešu cietumsodu) policijai pastāstījis, ka Viktorijas slepkavību viņam esot pasūtījis meitenes draugs Ksenzovs, kuru pagājušā gada 27. februārī policija aizturēja un kuru divas reizes nopratināja. Policijas izmeklētājai par lielu pārsteigumu, Aleksandrs atzinies – pašrocīgi dažos teikumos krievu valodā uzrakstījis atzīšanos. Kā vēsta avots policijā, pret aizturēto neesot veikti nekādi speciāli paņēmieni vai piemēroti īpaši apstākļi. Man izdevās šo atzīšanos izlasīt. Tajā teikts, ka viņš Bučeniekam lūdzis Viktorijai izdarīt tā, “lai visiem būtu sāpīgi”, bet pēc tam ielikt meiteni automašīnā un aizvest uz klusu vietu, par visu to solot 1000 eiro. Policija Aleksandru pēc 48 aizturēšanas stundām palaida vaļā: ja arī būtu centusies ilgāk paturēt, advokāts viņu tik un tā izpestītu, vēsta avots. Brīvībā Aleksandrs uzmeklējis advokātu un savu atzīšanos atsaucis – viņš neko Bučeniekam neesot lūdzis. Taču Bučenieks gan konfrontācijā, gan pēc tam palicis pie sava, turklāt liecinājis, ka Ksenzovs lūdzis to, ko viņš rakstījis savā atzīšanās rakstā: jā, par slepkavību nekas neesot bijis teikts, bet to viņš, Bučenieks, sapratis tāpat, jo kā gan dzīvu cilvēku var kā priekšmetu ielikt automašīnā un kāpēc tad dzīvs cilvēks būtu jāved uz klusu vietu…

Ko par šo lietu saka tiesnese, prokurore, Viktorijas māte, attaisnotais Aleksandrs, Aleksandra māte?

Visu rakstu lasiet 4. marta „Latvijas Avīzē“ vai elektroniskajā izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Te nu gan katrs otrais teiks-atpirkās!!!

 2. Rēzeknes tiesa Viktorijas bijušo draugu Aleksandrs Ksenzovu – attaisnoja.
  Taču prokurore Irina Aleksejeva, tāpat kā Rēzeknes policijas izmeklētāja ir pilnīgi pārliecināta, ka Ksenzovs ir sodāms kā slepkavības pasūtītājs.
  Vienīgi tiesnese ir par stulbu, lai to pamanītu!

 3. PēPērkamība- cik tas ir nožēlojami! Atbildēt

  Rēzeknes tiesas priekšsēdētāja Aija Jermacāne, komentējot Rēzeknes tiesas spriedumu krimināllietā par 1993. gadā dzimušās Viktorijas Višņakovas slepkavību Rēzeknē pagājušā gada janvārī:
  “Es saprotu, ka nogalinātās meitenes māte vēlas, lai, viņasprāt, visi vainīgie(!!!) saņemtu sodu, bet tiesa var notiesāt tikai tos cilvēkus, pret kuriem ir PIERĀDĪJUMI. Labāk lai 10 vainīgie ir brīvībā, nekā viens nevainīgs sēž cietumā,“

  Par Viktorijas APZINĀTU SLEPKAVĪBU GRUPĀ 3 apsūdzētajiem Rēzeknes tiesas jermacāne piespriedusi 10 līdz 16 gadu cietumsodu, bet 4.apsūdzēto – Viktorijas bijušo draugu Aleksandrs Ksenzovu, kurš ORGANIZĒJA slepkavību (Rēzeknē nevienam par to nav šaudbu!) – jermacāne ATTAISNOJA!
  ————————————–
  Jūsu ŠĻUPSTI un NESPĒJA(vecums nenāk viens?) pierādīt GRUPVEIDA SLEPKAVĪBAS PASŪTĪTĀJA vainu, un pat NEPIEPRASOT papildus izmeklēšanu slepkavības PASŪTĪTĀJA vainas pierādīšanai, liecina , tikai maigi sakot, par …NEprofesionalitāti!!! vai tomēr tā bija TIKAI pērkamība? Maita, CIK jums samaksāja?
  Un šitādu PĒRKAMĪBU mums vēl jāuztur par SAVIEM NODOKĻIEM?
  Cik tas ir NOŽELOJAMI …

 4. Labāk lai 10 vainīgie ir brīvībā,…Šādi var runāt par buljona kubiņa zādzību lielveikalā vai cilvēcisku neuzmanību grāmatvedībā, bet ne jau par acīmredzamu slepkavību! – Šādu tekstu noteikti ar sajūsmu uztver visi tie kuru tuvinieki ir nosleppkavoti!

 5. Vai tā Jermacāne pati nav jāliek aiz restēm ????????

  • Cits tiesnesis > ???? Atbildēt

   Tāda tiesnese apkauno tiesu un met lielu ēnu uz godīgiem tiesnešiem. Padzīt negodīgo un neprofesionālo tiesnesi!

 6. ” …Labāk lai 10 vainīgie ir brīvībā, ” citādi
  tiesas var palikt bez darba ??

 7. Visi rakstītpratēji ir vienlīdzīgi,bet daži no tiem ir vienlīdzīgāki.Tie ir žurnālisti.Tie drīkst rakstīt absolūtas muļķības.Par cilvēkiem,kuri nekad dzīvē nav atzinušies slepkavību pasūtīšanā.

  • ej, atzīsties.
   Varbūt pāris gadiņus nometīs !

  • ..,
   ja prokuratūra un izmeklētāji ir 100 % pārliecināti par pasūtījuma slepkavību,
   tad tavs murgojums liecina, ka tu tieši esi bijis tās skaistās meitenes Viktorijas slepkavības pasūtītājs!
   Vai .. varonīgi raustās šeit nosaukt savu īsto vātdu, ko?
   Esi tik tāds .., ne vecis !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+