Mobilā versija
+17.7°C
Marija, Marika, Marina
Piektdiena, 21. jūlijs, 2017
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Noslēpumaina pasaule caur aprasojušu logu: Māra Čačkas gleznas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

15. jūnijā plkst. 15 Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē atklās Māra Čačkas grafikas darbu izstādi “Nenoteiktie, noteiktie un pateiktie”, LA.lv uzzināja Rēzeknes domē.

“Nenoteiktie, noteiktie un pateiktie” ir darbu cikls, kas atspoguļo autora jaunāko veikumu kā sava veida mākslinieka atmošanos pavasarim jeb atskaiti par izdomāto domās un nosapņoto sapņos, pateikto un reizē nepateikto, raksturo mākslas zinātniesk valentīns Petjko. Pavasara dārzs, kas acu skatienam paveras caur aprasojušu logu, ir tikpat neskaidrs un izplūdis kā rudens lietainās dienas atspulgs uz sienas; arī šoreiz Māra Čačkas radītā pasaule ir noslēpumaina – gribas saskatīt kaut ko vairāk, taču ne vienmēr izdodas.

Lai arī šajā sērijā skatāmie darbi pirmajā mirklī šķiet abstrakti, absurdi un neizprotami, skatot tos tuvāk, var vērot neskaidro un izplūdušo nenoteiktību, kas mijas ar dažādu tēlu siluetiem un autoram tuvo sociālo tēmu un tās noteiktību atblāzmu, kas kopumā veido pateikto. Arī līdz šim Māris Čačka savos darbos centās runāt par vidi un sabiedrību, skarot dzīves notikumus un to attēlojumus izstādēs Latvijā un ārvalstīs.

Izstāde apskatāma līdz 24. jūlijam.

Pievienot komentāru

Viktorija Streiča: Nesauciet mani par režisori!Tradicionālo Jēkabpils Operas dienu ietvarā piektdien, 22. jūlijā, Krustpils brīvdabas estrādē ar Eltona Džonsa un Tima Raisa Brodvejas mūziklu "Aīda" viesojas Kauņas Valsts muzikālais teātris no Lietuvas. Titullomā teātra vadošā aktrise Viktorija Streiča.
Draugiem Facebook Twitter Google+